LITERATŪRA...........................................................................................11psl.
Mokslinėje literatūroje adaptacijos terminas suprantamas keleriopai. Vieni autoriai, šį procesą supranta kaip prisitaikymą, kiti kaip pripratmą, dar kiti – kaip barjerą, kuris atsiranda, individui patekus į naujas gyvenimo sąlygas. Marksistinėje literatūroje adaptacija apibendrinama atsižvelgiant į visuomenės socialines sąlygas, adaptacijos procesai aiškinami remiantis dialektiniais asmenybės ir visuomenės saitais.
Adaptacija yra vienas universalių gyvosios gamtos reiškinių. Ji būdinga tiek augmenijos, tiek gyvūnijos pasauliui. Augalai pristaiko augti įvairioje dirvoje, vienomis ar kitomis klimatinėmis sąlygomis. Gyvūnai prisitaiko gyenti atinkamoje apinkoje. Žmogus turi prisitaikyti gyventi ne tik tam tikroje ekosistemoje, jį dar veikia socialinės sąlygos. Žmogaus vystymosi ir jo gyvenimo esmę lemia vidiniai ir išoriniai prieštaravimai, tokių priešingų procesų, kaip pastovumas ir kintamumas, vienybė ir kova. V. Timakovas rašo, kad “adaptacijos problema, kuri paliečia visos visuomenės, visų sričių darbuotojų interesus. Jos reikšmę pirmiausia lemia tai, žmogaus prigimtis ir fiziologinės savybės, kurios formavosi ištisus šimtmečius, technika ir gamta”. negali pasikeisti taip greitai ir tokiais tempais, kaip techninės gamybos sąlygos Žmogaus adaptacija sudėtingi mechanizmai, kurių dėka atsiranda pusiausvyra tarp asmenybės ir socialinės aplinkos. Todėl norint suprasti žmogaus adaptacjos sistemą, svarbu gerai žinoti, koks atitinkamų veiksnių vaidmo, suvokti biologinę, psichologinę ir socialinę adaptacijos esmę.
Psichologijoje adaptacija apibrėžiama atsižvelgiant į asmenybės ypatumus. Sociologai mano, kad adaptacijos metu pasikeičia žmogaus elgsena. Adaptacios metu atsiradusios neigiamos emocijos veikia vegetacinę sistemą, dėl to gali sutrikti normali jos veikla, išsivystiti liga.
6. Biologiniai - tai maitinimosi ypatumai, bioritmų pasikeitmas, konkretūs biologiniai veiksniai.
7. Psichologiniai, t.y. asmenybės santykiai su kolektyvu.
3. Socialiniai – tai buitiniai , kultūriniai, ekonominiai, nacionaliniai – etiniai, sveikatingumo, urbanizacijos ir kiti veiksniai.
Taigi žmogui būdinga tik biologinė, tiek psichologinė, tiek socialnė adaptacija.Tiek biologinei, tiek psichologinei, tiek socialinei žmogaus adaptacijai būdingi bendri mechanizmai. (3. P, psl., 49).
Adaptacijos proceso dėka kiekvienas individas sugeba išlaikyti stabilias, pagrindinias organizmo konstantas. Todėl adaptacijos procese dayvauja visos organizmo sistemos, o ne kuri nors atsira dalis. Pats svarbiausias vaidmuo adaptacijos procese priklauso centriiai...
Šį darbą sudaro 1629 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!