Esės

Kaip fizinis aktyvumas įtakoja žmonių judesių valdymą ir kognityvines funkcijas

10   (2 atsiliepimai)
Kaip fizinis aktyvumas įtakoja žmonių judesių valdymą ir kognityvines funkcijas 1 puslapis
Kaip fizinis aktyvumas įtakoja žmonių judesių valdymą ir kognityvines funkcijas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kaip fizinis aktyvumas įtakoja žmonių judesių valdymą ir kognityvines funkcijas

Fizinis aktyvumas yra svarbi gyvenimo dalis kiekvieno žmogaus emocinei ir fizinei būklei. Daug įrodymų rodo, kad fiziniai pratimai yra stiprus genų moduliatorius, sukeliantis struktūrinius ir funkcinius smegenų pokyčius, lemiančius didžiulę naudą tiek pažinimo veiklai, tiek sveikatos gerovei. Šioje esėje bandysiu įrodyti, kaip fizinis aktyvumas įtakoja žmonių judesių valdymą ir kognityvines funkcijas.

Visų pirma, kalbant apie fizinio aktyvumo gerovę judesių valdymui, galima pradėti nuo to jog jųdėdami žmonės gerina savo fizinę būklę ir fizinį pajėgumą. Žmogaus kūnas tampa tvirtesnis, reguliariai sportuojantys žmonės dažniausiai tai daro, nes tai suteikia jiems didžiulį gerovės jausmą. Jie jaučiasi energingesni visą dieną, geriau miega naktimis, turi aštresnius prisiminimus, jaučiasi labiau atsipalaidavę ir pozityvesni apie save ir savo gyvenimą. Be to, tai yra galingas vaistas daugeliui įprastų psichikos sveikatos problemų. Taip pat, lavindami savo fizinį pajėgumą, tuo pačiu ir laviname reakcijos greitį. Fizinis aktyvumas ne tik išskiria endorfinus smegenyse, bet ir padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti kūno įtampą. Reguliari mankšta yra vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų sumažinti ADHD simptomus ir pagerinti koncentraciją, motyvaciją, atmintį ir nuotaiką. Fizinis aktyvumas iš karto padidina dopamino, norepinefrino ir serotonino kiekį smegenyse – visa tai veikia susikaupimą ir dėmesį. Remiantis moksliniais straipsniais, buvo atlikti tyrimai, kuriuose žmonės buvo fiziškai aktyvūs, sumažintas kalorijų kiekis. Tyrimo trukmė truko tris mėnesius, per juos buvo pastebėta, kad žymiai pagerėjo žmonių virbalinė atmintis, reakcijos laikas, sumažėjo kūno masės indeksas ir svoris. Taip pat pagerėjo kognityvinės funkcijos. Taigi, galime teigti, kad fizinis aktyvumas gerina judesių valdymą, kūno stabilumą ir pajėgumą.

Kita vertus, fizinis aktyvumas gerina ne tik žmogaus judesių valdymą, tačiau ir kognityvines funkcijas. Pratimai gerina atmintį ir mąstymo įgūdžius tiek netiesioginiu, tiek tiesioginiu būdu. Netiesioginis mankštos poveikis atsiranda dėl jo poveikio nuotaikai, miegui, stresui ir nerimui. Pagerėjęs miegas ir nuotaika bei sumažėjęs stresas ir nerimas gali pagerinti pažinimo funkciją ir susikaupti atliekant kasdienes užduotis. Daugelis tyrimų rodo, kad sportuojančių žmonių smegenų dalys, kontroliuojančios atmintį ir mąstymą, yra didesnės. Viename neurologų paskelbtame tyrime nustatyta, kad prastas fizinis pasirengimas vidutinio amžiaus žmonėms gali būti susijęs su mažesniu smegenų dydžiu vėliau. Pratimai yra galingas kovotojas su depresija dėl kelių priežasčių. Svarbiausia, kad jis skatina visų rūšių pokyčius smegenyse, įskaitant nervų augimą, sumažėjusį uždegimą ir naujus veiklos modelius, kurie skatina ramybės ir gerovės jausmą. Be to, jūsų smegenyse išsiskiria endorfinai – galingos cheminės medžiagos, kurios suteikia energijos ir leidžia jaustis gerai. Galiausiai, mankšta taip pat gali atitraukti dėmesį, leisdama rasti ramaus laiko ištrūkti iš neigiamų minčių. Taip pat, fizinis aktyvumas mažina streso pojūčius. Raumenys gali būti įtempti, ypač veido, kaklo ir pečių srityje, todėl gali skaudėti nugarą ar kaklą arba skaudėti galvą. Galite jausti spaudimą krūtinėje, daužantį pulsą ar raumenų mėšlungį. Taip pat galite patirti problemų, tokių kaip nemiga, todėl pratimų ir mankštų pagalba galime sumažinti šiuos pojūčius. Taigi, fizinis aktyvumas gerina ne tik judesių valdymą, bet ir kognityvines žmogaus funkcijas. Net jei ir nekenčiate nuo psichinės sveikatos problemų, reguliari fizinė veikla vis tiek gali pagerinti jūsų nuotaiką, perspektyvas ir psichinę gerovę.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 547 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (547 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos esė
  • 2 psl., (547 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt