Kaip klasifikuojamos žmogaus teisės, žmogaus teisių sąvoka, žmogaus teises Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, žmogaus teisių garantijos.
Žmogaus teisių tema nėra vien teisininkų paskirtis. Tai viena populiariausių šiuolaikinės pasaulio bendruomenės temų. Jas besaugančiomis, už jas bekovojančiomis skelbiasi net tos valstybės, kurių pamatai suręsti pagal labiausiai žmogaus teisių nepaisančius kanonus, tos, kurių teisėtvarka grįsta valstybės prioritetu prieš individą.
O kiekvienam individui teisė yra moralinė sankcija pozityviam dalykui – laisvai veikti savo paties sprendimu, pagal savo tikslus, savo laisvu, neprievartiniu pasirinkimu.
Ir tik patys žmonės privalo pasijusti įstatymuose suformuluotu teisių subjektais ir nepažvelgti į savųjų teisių pažeidimus kaip į tai, nuo ko reikia gintis ir kovoti, kad neteisybė nepasikartotu kitiems.
Žmogaus teisės – didžiulė mokslinė ir socialinė-praktinė problema, kuri reikalauja nuolatinio mokslo ir praktinio dėmesio. Tam, kad žmogaus teisės būtų įgyvendintos nepakanka tik jas stebėti, reikia objektyviai ir subjektyviai parengti visuomenę.
Žmogaus teisių studijos veikla, kuria siekiama jas įgyvendinti, formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, padeda jam dvasiškai augti, tapti visapusiškai išsilavinusia asmenybe. Savo teises žmogus įgyja nuo gimimo ne tik kaip neatimamas egzistavimo sąlygas, kurių reikalauja jo prigimtis, bet ir kaip gyvenimo priemones ir tikslą, nepriklausomai nuo to ar jos suvokiamos ar ne.
Darbo objektas: žmogaus teisės.
Darbo tikslas: išanalizuoti žmogaus teisių klasifikavimą.
• Išsiaiškinti, kaip klasifikuojamos žmogaus teisės.
• Išnagrinėti žmogaus teisių sąvoka.
• Aptarti žmogaus teises Lietuvos Respublikos konstitucijoje,
• Aptarti žmogaus teisių garantijas.
1. ŽMOGAUS TEISIŲ SĄVOKA
Šiuolaikinės žmogaus teisių sąvokos pirmą kartą suformuluotos 18 a. pabaigoje Europoje ir Amerikoje, o po to nuolat kartojamos, nes žmonės ir grupės nuolat tikrina jų apribojimus.
Žmogaus teisės turi plačią politinę, filosofinę, moralinę bei teisinę prasmę, jų sąvokos teisinis apibrėžimas yra visiškai įmanomas. Pati žmogaus teisių sąvoka kyla iš žmogaus moralinės prigimties ir piliečio santykio su valstybe pripažinimo, o įstatymai, kurie reglamentuoja teisių principus nedviprasmiškai palaiko šią pagrindinę teisę. Žmogaus teises būtų galima apibrėžti kaip moralės, elgesio normas, visuomenines vertybes, kurių tikslas – apsaugoti žmogaus orumą. Šiuo požiūriu labai reikšmingas principas, kad visos žmogaus teisės tarpusavyje susijusios, viena nuo kitos priklausomos ir nedalomos.
Žmogaus teisės...
Šį darbą sudaro 2727 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!