Tarptautinės teisės ir nacionalinės teisės santykio problematika
Konvencijos mechanizmo efektyvumo trūkumai
Individualios peticijos teisė pagal Konvencijos 25 straipsnį .
Peticijų priimtinumas aktualumas.
Komisijos dideli darbo krūviai.
Sprendimų priėmimo teisinis pagrįstamumas.
Atitinkamoms Konvencijos nuostatoms išlygų darymo galimybę
Konvenciją efektyvus taikymas valstybės viduje.
Konvencijos taikymo sfera valstybių vidaus teisėje
Mano nagrinėjama tema yra ,,ET Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos mechanizmas taikymo problematika”. Pradedant nagrinėti šia temą reikia apibrėžti kokius tikslus turiu nagrinėjant šia temą.
ET Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos mechanizmo sukūrimas, bei aktyviosios teisinės infrastruktūros sukūrimas davė prielaidą atsirasti tam tikroms problemos tarptautinėje visuomenėje, kurias ir bandysiu apžvelgti šiame rašto darbe. Ši tematika yra labai aktuali mūsų visuomenėje, kadangi po 50 metų priespaudos, dar tik pradeda formuotis žmogaus teisių taikymo praktika, kuri pagrįsta ne tik humanistine ideologija, bet ir tarptautine teise. Šio darbo tikslas yra apibrėžti ir išnagrinėti ET Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos mechanizmo taikymo problematika, kuri susiformavo dėl teisinių subtilybių.
Pradedant nagrinėti EŽTK taikymo problematiką pirmiausia reikėtų panagrinėti pačios teisinės sistemos, kaip atskiro objekto problematiką. Monizmo ir dualizmo, dviejų pagrindinių šios srities teorijų, atstovai tebesiginčija iki šiol, kuri teorija yra vyraujanti šių teisės sistemų atžvilgiu. Pateikiant teiginį, kad tarptautinė ir nacionalinė teisė yra dvi visiškai savarankiškos atskiros teisinės tvarkos, iškart iškyla klausimas ar jos yra tos pačios teisės sistemos sudedamosios dalys.
• Vidaus teisė yra aukštesnė už tarptautinę teisę tiek tarptautiniuose, tiek nacionaliniuose teisiniuose santykiuose (specialusis atvirkštinis monizmas);
• Nėra konflikto tarp tarptautinės teisės bei nacionalinės teisės.
Tarptautinė teisė ir nacionalinė teisė yra dvi visiškai skirtingos teisinės veiklos sferos ir teoriškai čia negali būti jokių konfliktų 5 . Jos iš principo skiriasi trimis aspektais:
a) Teisės šaltiniais – tarptautinė teisė remiasi kolektyvine valstybių valia, kai tuo tarpu vidaus teisė yra pagrįsta tik vienos valstybės valia;
b) Reguliuojamais santykiais – tarptautinė teisė reguliuoja tarptautinius santykius, vidaus teisė – valstybės vidaus teisinius santykius;
c) Subjektais – tarptautinė teisė reguliuoja santykius tarp suverenių valstybių, tuo tarpu vidaus teisė reguliuoja savo fizinių ir juridinių asmenų teisnius santykius;6
Galime daryti prielaidą, kad šios terminus turėtume naudoti labai atsargiai, kadangi įvairiai taikomi kiekvienoje šalyje. Galime apibrėžti problematika, kai skirtingą šių dviejų sąvokų identifikavimą, taikant EŽTK.
2. Konvencijos mechanizmo efektyvumo...
Šį darbą sudaro 2474 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!