Darbe glaustai aprašyta Vytauto biografija: vaikystė; istorinė aplinka; sutartys, žemaičiai; kryžiuočiai; Jogaila. Plačiausias klausimas - trijų Vytauto Didžiojo krikštų priežastys.
Temą „Vytauto krikštų priežastys“ pasirinkau nagrinėti dėl to, kad jau mokykloje susidomėjau vienu garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų. Žaviuosi Vytautu kaip asmenybe, politiku, karvedžiu bei valdovu, todėl šis rašto darbas – puiki proga išsamiau panagrinėti šio didžiojo kunigaikščio gyvenimą, darbus, planus bei įtaką tuometiniam Lietuvos gyvenimui bei užsienio politikai.
Pagrindinis šio rašto darbo tikslas – išsamiai ištirti kunigaikščio Vytauto krikštų priežastis, tačiau norėdama pasiekti šį tikslą, neišvengiamai turiu trumpai apžvelgti jo aplinkos žmonių biografijas ir istorinius įvykius, turėjusius įtakos jo veiklai, ypač Lietuvos krikštą 1387 m.
Rašydama darbą tema „Vytauto krikštų priežastys“, įvykius dėstau chronologine tvarka, nes taip logiškiausia, ypač žinant, kad Vytautas krikštijosi ne vieną kartą priimdamas skirtingus tikėjimus. Naudoju ir tematinį principą tam, kad būtų lengviau suprantama pateikta informacija. Taip pat pateikiu priedų – iliustracijų – kad darbas būtų vaizdingesnis, be to istorijoje Vytauto tema pakankamai nagrinėta, todėl gausu ir vaizdinių priemonių, kurių čia nepanaudoti būtų nusižengimas.
Pagrindinė knyga, kuria darbe rėmiausi daugiausiai – tai J. Pficnerio monografija „Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas kaip politikas“1. Ši vokiečių istoriko knyga išleista 1930 m. ir tais pačiais metais išversta į lietuvių kalbą. Anot M. Jučo, J. Pficneris, kaip niekas kitas iš užsieniečių, išryškino spalvingą Vytauto asmenybę, jo politinius sugebėjimus ir įvertino jį Lietuvos akimis. Taip pat rėmiausi A. Šapokos, Z. Ivinskio, V. Dėdino ir kt. monografija „Vytautas Didysis“2; I. Jonyno „Lietuvos didieji kunigaikščiai“3; E. Gudavičiaus „Lietuvos istorija“4 ; M. Jučo „Krikščionybės kelias į Lietuvą“5 ir „Lietuvos metraščiai ir kronikos“6; V. Daugiadienės – Sruogienės „Lietuvos istorija“7; A. Šapokos „Lietuvos istorija“8; Z. Ivinskio „Lietuvos istorija iki Vytauto didžiojo mirties“9 ir J. Jurginio „Lietuvos krikštas“10.
Tirdama pasirinktą temą, siekdama išsiaiškinti Vytauto didžiojo krikštų priežastis, pirmiausia turiu trumpai pažvelgti Vytauto biografijos faktus, jo aplinką, artimuosius bei susiklosčiusią tuometinę Lietuvos padėtį.
Tokia Vytauto jaunystės atmosfera ugdė ne tik tolerantišką, bet ir diplomatišką asmenybę.
Istorikų tarpe kyla nesutarimų dar dėl vieno Vytauto gyvenimo...
Šį darbą sudaro 2744 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!