„Vytautas – diplomatas“ – šią temą pasirinkau norėdama giliau išnagrinėti vieno žymiausių Lietuvos valdovų biografiją, įtaką tuometiniam Lietuvos gyvenimui, valstybės vystymuisi, santykiams su kitomis šalimis. Didžiuoju kunigaikščiu Vytautu kaip asmenybe susidomėjau dar besimokydama mokykloje. Jo savitas ir netradicinis požiūris, kartais keisti, bet visada teisingi ir apgalvoti sprendimai – tokie didžiojo kunigaikščio bruožai kėlė nuostabą, skatino norą jį pažinti ne tik kaip eilinį valstybės valdovą, bet ir talentingą, kūrybingą asmenybę. Esu įsitikinusi, kad pažvelgus į šį žmogų kaip į gabų ir apsukrų diplomatą ryškiausiai atsiskleidžia jo ypatingas vaidmuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės vidaus gyvenime, diplomatinių ryšių su užsienio valstybėmis plėtojime.
Nuosekliai nagrinėdama šią iškilią Lietuvos istorijos asmenybę diplomato aspektu, bandysiu įrodyti, kad Vytautas tikrai ar bent jau iš dalies atitiko diplomatams keliamus reikalavimus ir sugebėdavo diplomatiškais metodais pakreipti veiksmų eigą savo ar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės naudai.
Vytauto asmenybę diplomato aspektu bandysiu atskleisti per jo kaip politiko ir valdovo veiklos faktus: sutartis, reformas, karinius žygius. Tačiau neišvengiamai turėsiu paliesti ir jo aplinkos žmonių biografijas ir istorinius įvykius, turėjusius įtakos jo kaip diplomato veiklai.
Nagrinėjant šią temą faktus, įvykius dėsčiau chronologine tvarka, kad nenukrypčiau nuo istorinių faktų, neiškraipyčiau istorinių įvykių eigos. Taip pat naudojau tematini principą tam, kad būtų lengviau suprantama pateikta informacija.
Rašydama darbą daugiausia informacijos gavau iš J. Pficnerio monografijos „Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas kaip politikas“ 1. Jos autorius Jozefas Pficneris – vokiečių istorikas – kaip niekas kitas iš užsieniečių, išryškino spalvingą Vytauto asmenybę, jo politinius sugebėjimus ir įvertina jį Lietuvos akimis. Anot, autoriaus, Vytautas buvo stipresnis už uniją ir Jogailą. Perskaičius šią monografiją susidaro įspūdis, kad autorius istorinę asmenybę aprašo objektyviai, ypač lyginant su lenkų ar rusų istorikų darbais. Keista, tačiau J. Pficneris išaukština Vytautą, prilygina jį imperatoriui Zigmantui Liuksenburgiečiui, nors pats yra vokietis.
Antra, ne mažiau svarbi knyga - Edvardo Gudavičiaus „Lietuvos istorija“ 2, kurioje istoriniai faktai aprašomi keliais aspektais, ypač detaliai, objektyviai. Gana...
Šį darbą sudaro 9555 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!