Referatai

Vynai

9.8   (2 atsiliepimai)
Vynai 1 puslapis
Vynai 2 puslapis
Vynai 3 puslapis
Vynai 4 puslapis
Vynai 5 puslapis
Vynai 6 puslapis
Vynai 7 puslapis
Vynai 8 puslapis
Vynai 9 puslapis
Vynai 10 puslapis
Vynai 11 puslapis
Vynai 12 puslapis
Vynai 13 puslapis
Vynai 14 puslapis
Vynai 15 puslapis
Vynai 16 puslapis
Vynai 17 puslapis
Vynai 18 puslapis
Vynai 19 puslapis
Vynai 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

LITERATŪRA.............................................................................................................................. 19
PRIEDAI........................................................................................................................................ 20
ĮVADAS
Žodis „protokolas“ kilęs iš graikų kalbos. Juo buvo vadinama dokumentų įforminimo ir archyvų tvarkymo taisyklių visuma. Laikui bėgant tarptautinio protokolo turinys pasipildė bendravimo etikos ir ceremonialo sąvokomis.
Tarptautinio protokolo normos nėra kurios nors šalies ar grupės asmenų pramanas. Tai - ilgos oficialaus bendravimo istorijos rezultatas. Tarptautinio protokolo sąvoka pasaulinėje literatūroje apibūdinama įvairiai:
• Protokolas - vyriausybių ir jų atstovų oficialaus ir neoficialaus bendravimo taisyklių visuma.
• Tarptautinis protokolas - visuma visuotinai pripažintų taisyklių ir tradicijų, kuriomis tarpusavio bendravimą grindžia vyriausybės, užsienio reikalų žinybos, diplomatinės atstovybės, oficialūs asmenys.
Skiriamos kelios protokolo rūšys: a) Karališkasis protokolas; b) Karinis protokolas; c) Diplomatinis protokolas; d) Tarnybinis protokolas.
Protokolo pagrindas - tarptautinės etiketo taisyklės. Taisyklės nėra privalomos, tačiau kaip parodo tarptautinė praktika, visuotinai stengiamasi jų laikytis. Žymus prancūzų diplomatas Jules Cambonas rašė: „... protokolo taisyklės šiandieną atrodo truputį senamadiškos. Tačiau nesilaikyti jų - tokia pat kvailystė, kaip nenusiimti kepurės įeinant į bažnyčią ar nenusiauti batų įžengiant į mečetę. Apskritai tie iškilmingi niekniekiai ne tokie jau beprasmiški“.
Dar Liudviko XVI laikais aristokratiškų priėmimų metu svečiams būdavo įteikiamos kortelės su pagrindinėmis elgesio taisyklėmis. Jos buvo vadinamos etiketėmis - iš čia ir kilęs žodis „etiketas“. Etiketas apima įvairias elgesio formas, mandagumo taisykles. Etiketas - tai daugelio žmonių kartų patirties rezultatas, tai formalių taisyklių taikymas iš anksto numatytose situacijose. Šios taisyklės vadinamos tarptautinėmis, kadangi jos yra daugiau ar mažiau vienodos visose šalyse.
Tai gi mano darbas yra iš tarptautinio protokolo ir etiketo, kurių sąvokas sužinojome, mano tema yra „Vynai“ kurioje aš aprašysiu šios dalykus:
• Vyno gamyba
• Vyno degustavimas
• Sugedęs vynas
• Vyno rūšys
• Spirituotas vynas
• Cheresas, portas, madera, aromatizuotas vynas
• Vyno pateikimas
VYNO GAMYBA
Vynas - tai fermentuotas raudonųjų arba žaliųjų vynuogių sultys, suraugintų spiritiniu būdu. Jame yra ne mažiau kaip 9% spirito. Kad ir kaip būtų keista, baltasis vynas gali būti padarytas ir iš raudonųjų vynuogių.
Kiekvienų metų vyno kokybė gali skirtis ir dėl klimatinių veiksmų, ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6289 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
25 psl., (6289 ž.)
Darbo duomenys
  • Maisto technologijos referatas
  • 25 psl., (6289 ž.)
  • Word failas 285 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą