Referatai

Vokietija (14)

9.2   (2 atsiliepimai)
Vokietija (14) 1 puslapis
Vokietija (14) 2 puslapis
Vokietija (14) 3 puslapis
Vokietija (14) 4 puslapis
Vokietija (14) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žemės ūkis 3%
Pramonė 45%
Aptarnavimo sfera 52%
Pasaulio pramonės gamyboje ir prekyboje Vokietijos dalis sudaro daugiau kaip 10%, po JAV bei Japonijos, ji trečioji. Vokietija suskirstyta į 14 žemių, kurių kiekviena turi tam tikrą autonomiją, ir todėl šalis vadinasi Vokietijos Federacinė Respublika (VFR).
ISTORINĖ PRAEITIS. Jau maždaug prieš 2500 m. dabartinės Vokietijos žemėse gyveno germanai, pietuose, Alpėse,- retai, o į vakarus nuo šių - keltai. 1 a. pietinės žemės buvo užkariautos ir įjungtos į Romos imperiją. Per didįjį tautų kraustymąsi (IV-VI a.) susikūrė Bavarijos, Tiūringijos, Saksonijos, Frankonijos ir kitos genčių hercogystės.IX a. suirus Romos imperijai, hercogystės įėjo į Vokietijos karalystę, kuri netrukus ėmė vadintis Teutonų karalyste. Ilgus šimtmečius iki pat XIX a. dabartinės Vokietijos teritorijoje gyvavo šimtai smulkių karalysčių ir keliasdešimt nepriklausomų miestų.XII-XIII a. Saksonijos kunigaikščiai pradėjo kryžiaus žygius į Rytų Europą, kartu ir į Pabaltijį, prieš pagonis. Nors prie Dauguvos įsikūrę kalavijuočiai jau pirmame dideliame Saulės mūšyje (1236 m.) buvo sutriuškinti, Kryžiuočių ordinas du šimtus metų, iki pat Žalgirio mūšio, atkakliai skverbėsi nuo Vyslos į lietuvių žemes.Kunigaikščio Gedimino pakviesti XIII a. Vilniuje įsikūrė pirmieji vokiečių amatininkai ir pirkliai. XVI a. iš Vokietijos į Lietuvą plito liuteronybė, labai daug davusi lietuvių kalbai ir raštijai.Susiskaldžiusios Vokietijos bejėgiškumą vokiečiai pajuto Napoleonui pradėjus žygį į Rytus. Sutriuškinus Napoleona buvo įkurta Vokietijos žemių sąjunga, tačiau Vokietija susivienijo tik 1871 m. Prūsijos iniciatyva. Jau XX a. pradžioje ji tapo antrąja pasaulio valstybe. Vokietijai reikėjo žaliavų ir naujos rinkos, todėl ji pradėjo Pirmajį pasaulinį karą, kurį visiškai pralaimėjo. Tačiau 1933 m. j valdžia atėjęs Hitleris vėl sukėlė karų, ir antrą kartą per pusšimtį metų Vokietija buvo sutriuškinta, o Europos tautos patyrė daug kančių ir praradimų. Todėl dabartinė Vokietija labai aktyviai siekia, kad Europoje nebekiltų karinių konfliktų.1945 m., laimėjusių Antrąjį pasaulinį karą valstybių sprendimu, Vokietija buvo padalyta į 4 zonas. JAV Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos zonose 1949 m. buvo įkurta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2336 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (2336 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 5 psl., (2336 ž.)
  • Word failas 56 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vokietija (9)

Vokietija (9) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Vokietija (2)

Vokietija (2) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Vokietija (5)

Vokietija (5) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Vokietija (4)

Vokietija (4) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą