Referatai

Virusinių ligų gydymas (3)

10   (1 atsiliepimai)
Virusinių ligų gydymas (3) 1 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 2 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 3 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 4 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 5 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 6 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 7 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 8 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 9 puslapis
Virusinių ligų gydymas (3) 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Svarbiausiosantivirusinių preparatų grupės:
proteazių inhibitoriai.....................................................................................................................7
nukleozidiniai polimerazių inhibitoriai.....................................................................................7
nukleozidų analogai.....................................................................................................................7
Interferonai........................................................................................................................................9
Literatūros sąrašas...........................................................................................................................11
Įvadas
Bakterijų ir mikroorganizmų - eukariotų dauginimosi mechanizmai nepriklauso nuo ląstelės replikacijos procesų, todėl antimikrobiniai preparatai pasirinktinai jungiasi su jų struktūrose esančiais taikiniais. Neturėdami analo­giškų taikinių, virusai nereaguoja į jokius antibakterinius antibiotikus.
Virusai yra absoliutūs vidiniai ląstelių parazitai, replikacijai naudojantys ląstelių baltymų sintezės struktūras ir mechanizmus, todėl antivirusiniai prepa­ratai neturėtų slopinti ir pažeisti ląstelių biocheminių procesų, o tik sustabdyti viruso reprodukcijos ciklą, t. y. neturi būti nuodingi. Virusų reprodukcijos ciklas yra glaudžiai susijęs su ląstelės biocheminiais procesais, todėl sunku surasti specifiškus antivirusiniams preparatams taikinius.
Antivirusinių vaistų taikinys teoriškai gali būti bet kuri viruso reprodukcijos ciklo stadija. Toks taikinys gali būti ir užkrėsta virusu ląstelė, ji nuo neužkrėstos ląstelės skiriasi didesniu membranos laidumu makromolekulėms, turi viruso koduojamų nestruktūtinių ankstyvųjų baltymų, fermentų.
Užkrėsta ląstelė gali būti ir imuninių mechanizmų taikinys. Taigi viena grupė antivirusinių preparatų slopina viruso reprodukcijos ciklą, o antra, remdamasi principu „užmušk ląstelę", suardo užkrėstą ląstelę. Pirmieji antivirusiniai preparatai, kaip ir preparatai nuo vėžio, buvo sukurti antruoju varianto principu: jie naikino ląsteles su padidėjusia DNR ir RNR sinteze.
Pastaraisiais metais, nustačius atskirų virusų šeimų reprodukcijos ypatybes ir virusų genome koduojamus replikacijos fermentus ar struktūrinius baltymus, kuriami antivirusiniai preparatai, kurie yra mažai nuodingi ląstelėms. Išaiškinti interferono veikimo mechanizmai, blokuojantys viruso genomo aktyvumą ląstelėje.
Virusinių infekcijų chemoterapija
Kaip ir bakterijos, virusai gali įgyti atsparumą chemoterapiniams vaistams, nes jų mutacijos greitis, ypač ŽIV, A gripo virusų, yra nemažas, o ilgai gydant (ŽIV infekcijos atveju) atsparių mutantų selekcija vyksta dažnai ir greitai.
Bet kuris viruso reprodukcijos etapas gali būti antivirusinių preparatų taikinys:
1. Preparatai, kurie slopina virusų adsorbcijos prie ląstelės etapą, turi būti specifiški tam tikriems virusams. Pirmiausia tai -junginiai, kurie jungiasi su virusų tvirtinimosi prie ląstelių proteinais (ar glikoproteinais) arba yra ląstelių receptorių analogai. Pavyzdžiui, sukurtos hibridinės imunoglobulinų molekulės, kuriose V sritis pakeista ląstelės receptoriaus imunodeficito virusui CD4 struktūra. Rūgštieji polisacharidai heparinas ir dekstrano sulfatas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2147 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2147 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų referatas
  • 10 psl., (2147 ž.)
  • Word failas 92 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Virusinių ligų gydymas (2)

Virusinių ligų gydymas (2) Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą

Virusinių ligų gydymas

Virusinių ligų gydymas Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą

Širdies ir kraujagyslių ligų epidemiologinis palyginimas: Lietuva ir Vokietija

Širdies ir kraujagyslių ligų epidemiologinis palyginimas: Lietuva ir Vokietija Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą

Vaikų ligų gydymas vaistažolėmis

Vaikų ligų gydymas vaistažolėmis Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą