Referatai

Vindikacinis ieškinys. Referatas

10   (1 atsiliepimai)
Vindikacinis ieškinys. Referatas 1 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 2 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 3 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 4 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 5 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 6 puslapis
Vindikacinis ieškinys. Referatas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Rašto darbe pagal pateiktą situaciją aptariamos vindikacinio ieškinio sąlygos,visiška ir ribota vindikacija,vindikacijos taisyklės,atsiskaitymai grąžinant turtą iš svetimo neteisėto valdymo

Ištrauka

Ieškovas kreipėsi į teismą ir nurodė, kad su kaimynu P.P. sudarė skaitmeninio fotoaparato pirkimo-pardavimo sutartį. Vykdydamas šią sutartį ieškovas perdavė P.P. fotoaparatą. Sutartyje šalys buvo susitarusios, kad nuosavybės teisė į fotoaparatą atsakovui pereis tik pastarajam sumokėjus visą fotoaparato kainą. Tačiau P.P. iki šiol nesumokėjo, o fotoaparatą pardavė asmeniui T.Ž.
Motyvuodamas tuo, jog vis dar yra fotoaparato savininkas, ieškovas pareikalavo T.Ž. grąžinti jam fotoaparatą. T.Ž. atsisakė.
Viena iš pagrindinių savininko teisių – valdyti jam nuosavybės teise priklausantį daiktą (CK 4.37 str. 1 d.). Netekęs šios teisės, savininkas pas kitą asmenį be jokio teisinio pagrindo atsidūrusį daiktą turi teisę išreikalauti iš svetimo neteisėto valdymo (CK 4.95 str.). Nevaldančio savo turto savininko reikalavimas grąžinti neteisėtai valdomą turtą yra vadinamas vindikacija.
Vindikacinis ieškinys yra daiktinis teisinis ieškinys, esantis absoliutaus pobūdžio, šį gynimo būdą savininkas gali panaudoti prieš bet kurį asmenį, kuris neteisėtai valdo savininkui priklausantį daiktą. Vindikacinio ieškinio objektas yra daiktas, o ne reikalavimo teisė ar skolininko pareiga. Šiais požymiais vindikacinis ieškinys skiriasi nuo asmeninių ieškinių, kylančių iš prievolinių teisinių santykių.
Vindikacinį ieškinį reikia skirti nuo reikalavimo įvykdyti prievolę, kurio objektas yra pagal individualius požymius apibūdinamas daiktas, natūra. Kai asmenis sieja prievoliniai teisiniai santykiai, pavyzdžiui, pirkimo – pardavimo sutartis, reiškiamas asmeninis ieškinys o ne vindikacinis ieškinys.
Vindikacinį ieškinį būtina skirti nuo ieškinio dėl nuosavybės teisės pripažinimo. Vindikacinį ieškinį gali pareikšti tik daikto savininkas , kuris praranda daikto valdymo teisę. Todėl, kai asmuo daiktą valdo, tačiau kiti asmenys ginčija jo nuosavybės teisę ar kliudo naudotis daiktu, nuosavybės teisė ginama kitais būdais, pavyzdžiui, pareiškiant ieškinį dėl nuosavybės teisės pripažinimo.
Vindikacinį ieškinį būtina skirti ir nuo reikalavimo taikyti restituciją, nes šiuos du reikalavimus skiria jų teisinė prigimtis. Vindikacija yra daiktinės teisės institutas, tai yra, daiktinis teisinis reikalavimas, o restitucija – prievolių teisės institutas, tai yra reikalavimas taikyti restituciją yra asmeninis, o ne daiktinis teisinis, todėl restituciją vienas kitam gali pareikšti tik asmenys, kuriuos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2712 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2712 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 7 psl., (2712 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vindikacinis ieškinys. Konspektas

Vindikacinis ieškinys. Konspektas Teisė Peržiūrėti darbą

Public charts in UK referatas

Public charts in UK referatas Teisė Peržiūrėti darbą

Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelis referatas

Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelis referatas Teisė Peržiūrėti darbą

Teisės pažeidimas ir jo rūšys referatas

Teisės pažeidimas ir jo rūšys referatas Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt