Po Pirmojo pasaulinio karo Vilniaus klausimas nebuvo vien tik Vilniaus priklausymas Lietuvai ar Lenkijai, bet ištisas Lietuvos ir Lenkijos politinių santykių kompleksas .
Didžiulį politinį darbą, atkuriant Lietuvos valstybingumą, atliko Lietuvos Valstybės taryba. Ji dirbo istorinėje Lietuvos valstybės sostinėje Vilniuje. Vilniuje buvo priimta Laikinoji Lietuvos Konstitucija, išleisti pirmieji atkuriamos valstybės teisės aktai. Vilnius ir Vilniaus kraštas nepriklausomos valstybės atkūrimo pradžioje priklausė Lietuvos jurisdikcijai. Tuo metu buvo pradėtas įgyvendinti laikinosios valdžios nusistatymas dėl naujos teisės Lietuvoje kūrimo, tam laikinai panaudojant ikikarinius Rusijos teisės šaltinius.
Tačiau dėl istorinių aplinkybių naujos teisės Lietuvoje kūrimas ne tik nebuvo įgyvendintas, bet ir nusikėlė iki 1939 metų rudens.
Šio kursinio darbo tikslas- aptarti Vilniaus krašto politinę ir teisinę padėtį 1920-1939 metais, tuo laikotarpiu, kai Vilniaus kraštas buvo prijungtas prie Lenkijos. Pagrindinis uždavinys- išnagrinėti, kur slypi Lietuvos-Lenkijos konflikto esmė, įvertinti aneksijos pasekmes Vilniaus kraštui, apžvelgti tuometinę teisinę padėtį .
Darbas sudarytas iš penkiolikos dalių-skyrių. Pirmoje dalyje trumpai apžvelgta Vilniaus krašto padėtis nuo Didžiosios Lietuvos kunigaikštystės laikų iki 1920 metų . Antroje ir trečioje dalyse aptariama Lietuvos Valstybės santykiai su Sovietų Rusija, Raudonosios armijos viešpatavimas Vilniaus krašte. Pradedant ketvirtąja dalimi pradedami nagrinėti sudėtingi Lietuvos ir Lenkijos valstybių santykiai, jų bandymai spręsti teritorinį konfliktą įtraukiant Tautų Sąjungą. Taip pat nagrinėjama Vilniaus ir Vilniaus krašto užgrobimo ir įjungimo į Lenkijos Valstybės sudėtį priežastys, procesas, ,,Vidurinės Lietuvos” Valstybės sukūrimas ir valdymas. Dvyliktoje-keturioliktoje dalyse apžvelgta 1920-1939 metų teisinė padėtis, tuo metu galiojusieji teisės aktai, teisėsaugos institucijų darbas. Galiausiai aprašomas Vilniaus krašto atgavimas 1939 metais ir išvadoje darbas apžvelgiamas ir įvertinamos Vilniaus ir Vilniaus krašto aneksijos pasekmės ir įtaka tolesniam vystymuisi .
Pagrindiniai sunkumai rašant darbą buvo literatūros paieška .1920-1939 m.laikotarpis buvo gausus įvairių politinių įvykių, todėl labai sunku išskirti esminius. Rašant darbą stengiausi panaudoti ne tik šiuolaikinių istorikų literatūrą, bet ir tuo metu galiojusius teisės aktus bei prieštaringai vertinamą tarybinių laikų literatūrą.
Senoji Lietuvos valstybė – Didžioji Lietuvos...
Šį darbą sudaro 9785 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!