Rašiniai

Vilkaviškis (2)

10   (1 atsiliepimai)
Vilkaviškis (2) 1 puslapis
Vilkaviškis (2) 2 puslapis
Vilkaviškis (2) 3 puslapis
Vilkaviškis (2) 4 puslapis
Vilkaviškis (2) 5 puslapis
Vilkaviškis (2) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilkaviškio rajonas yra Lietuvos Respublikos ir Marijampolės apskrities pietvakariuose, ribojasi su Rusijos Federacija ir Lenkijos Respublika. Plotas - 1259 km2, 50 tūkst. gyventojų. Rajone yra Vilkaviškio, Kybartų ir Virbalio miestai, 12 seniūnijų. Rajoną kerta svarbi automagistralė Vilnius-Marijampolė-Kaliningradas ir geležinkelio linija Kaliningradas-Vilkaviškis-Kaunas-Vilnius-Maskva. Netoliese tiesiama automagistralė Via Baltica suteiks didesnių galimybių bendrauti su užsienio partneriais.
Rajono šiaurė yra Šešupės žemumoje (žemiausia vieta - 24 m), pietūs - Sūduvos aukštumoje (aukščiausia vieta - 282 m Pavištyčio k.), kurioje įkurtas Vištyčio regioninis parkas. Čia tyvuliuoja nuostabus Vištyčio ežeras. Iš viso rajone yra 62 ežerai. Per rajoną teka Šešupė su savo intakais Rausve, Širvinta.
Didžiąją rajono dalį užima žemdirbystės plotai, miškai sudaro tik 8,7 % - mažiausiai šalyje. Didžiausias miškas - Vištytgiris. Gamtos vertybės saugomos Širvintos hidrografiniame ir Virbalgirio botaniniame zoologiniame draustiniuose.
Daugiausia pramonės įmonių yra Vilkaviškyje. Viena svarbiausių miesto ūkio krypčių - tekstilės pramonė: veikia siuvimo AB "Žemkalnija", bendradarbiaujanti su Vokietijos įmonėmis. Be to, yra metalo apdirbimo AB "Pasaga". Yra nemažai sėkmingai dirbančių ūkininkų.
Vilkaviškio rajone gausu lankytinų vietų, daug jų yra susijusios su šalies istorija ir literatūros paveldu. Paežeriuose įkurtas Vilkaviškio krašto muziejus ir Suvalkijos dailės galerija, Ožkabaliuose dr. Jono Basanavičiaus sodybos gyvenamajame name įrengta memorialinė ekspozicija, greta ošia Tautinio atgimimo ąžuolynas. Vilkaviškio rajone gimė ir daug kitų Lietuvai nusipelniusių žmonių: poetai S. Nėris, J. Tysliava, K. Bradūnas, skulptorius P. Rimša, rašytojai V. Pietaris ir A. Kriščiukaitis-Aišbė.
Vilkaviškio rajono savivaldybė palaiko bendradarbiavimo ryšius su daugeliu Europos miestų, tarp Vilkaviškio ir Marly (Prancūzija), Lepe (Ispanija), Olecko (Lenkija), Valmieros (Latvija) pasirašyta susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo sutartis. Svarbiausias Savivaldybės tikslas - skatinti rajone investicijas, investuotojams mažinti mokesčius, teikti jiems paramą, sukurti palankias verslo sąlygas.
Dr. Jonas Basanavičius; dr. Vincas Kudirka; poetas, vertėjas Petras Arminas-Trupinėlis; poetas, vertėjas Juozas Tysliava; dailininkas peizažistas Isaokas Levitanas; vyskupas Vincentas Borisevičius; kompozitorius Emilis Mlynarskis; publicistas Leonas Prūseika; prozininkas Pranas Mašiotas; Lietuvos kariuomenės vadas Juozas Stanaitis; prozininkas, literatūros tyrinėtojas, vertėjas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 844 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (844 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos rašinys
  • 6 psl., (844 ž.)
  • Word failas 181 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį