kursinis darbas
viesasis saugumas.savokos.klausimai
2. Viešosios vietos, viešosios tvarkos ir viešojo saugumo sąvokų išaiškinimas.
3. Viešojo saugumo Lietuvoje užtikrinimas.
3.1. Viešosios tvarkos užtikrinimas apskričių centruose ir miestuose.
3.2. Viešosios tvarkos užtikrinimas policijos komisariatų ir nuovadų teritorijose.
3.3. Viešosios tvarkos užtikrinimas masinių renginių metu ir esant ekstremalioms sąlygoms Lietuvoje.
3.4. Policijos departamento uždaviniai ir pajėgos užtikrinant viešąją tvarką respublikoje.
3.5. Pajėgos, užtikrinančios viešąją tvarką Lietuvoje.
3.6. Areštinių, budėtojų padalinių, konvojavimo pajėgų dalyvavimas, užtikrinant viešąjį saugumą.
4. Išvados.
5. Literatūra.
ĮVADAS.
Mes gyvename visuomenėje, kurioje būtina laikytis atitinkamų elgesio taisyklių, kad galėtum realizuoti save, tenkinti savo poreikius, pagaliau išlikti. Kiekvienas tos visuomenės narys yra atskiras individas, su savo poreikiais, savo įsitikinimais, savo religija, padėtimi, savo charakterio ypatybėmis ir pan. Ir tai, mano nuomone, yra natūralu, kad kiekvienas visuomenės narys nori, kad niekas kitas nesinaudotų jo nuosavybe, kad jis galėtų kaip ir kiti naudotis tam tikromis teisėmis, jaustis saugus gatvėje, jaustis saugus savo aplinkoje. Todėl normalu, kad kiekvienoje valstybėje siekiama kuo efektyviau apsaugoti tos valstybės narius (tiek jos piliečius, tiek valstybėje esančius asmenis be pilietybės, tiek užsienio valstybės piliečius). Tuo tikslu priimta eilė įstatymų, teisės aktų, kurie padėtų apsaugoti visuomenės narį nuo kėsinimosi į jo nuosavybę, į jo gyvybę, pagaliau į jo laisvę, kuriais butų užtikrintas jo turto bei asmens saugumas.
Pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai vyksta integracijos į Europos Sąjungą bei NATO procesai, kurie lemia teisinės bazės bei institucinės sistemos reformas ir atitinkamus esminius pokyčius viešojo saugumo užtikrinimo srityje. Galima pastebėti, kad jau priimti svarbūs viešajam saugumui užtikrinti įstatymai: Operatyvinės veiklos įstatymas, ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, taip pat didelę įtaką turi naujieji Lietuvos Respublikos Baudžiamasis ir Baudžiamojo proceso kodeksai ir kt.
Savo darbe pateiksiu kelias nuomones dėl viešosios vietos, viešosios tvarkos, viešojo saugumo ir asmens saugumo sąvokų, pateiksiu kaip atskiri autoriai supranta šiuos terminus.
Taip pat mėginsiu atskleisti kaip Lietuvoje organizuojamas viešojo saugumo užtikrinimas. Kaip užtikrinama viešoji tvarka apskričių centruose bei miestuose. Kaip organizuojamas viešosios tvarkos užtikrinimas policijos komisariatuose, kaip...
Šį darbą sudaro 4406 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!