Referatas
Temos aktualumas. Teisėtvarkai esant teisės normomis reguliuojamiems visuomeninių santykių dalyvių teisinio statuso praktiniam įgyvendinimui, grindžiamam teise ir teisėtumu, iškyla viešojo ir privataus intereso vietos problema teisėtvarkoje. Pažymėtina, kad teisėtvarka, tai ne tik policijos veikla, bet ir kitų teisės ir teisingumo funkcijas atliekančių institucijų bei asmenų veikla valstybėje. Galima teigti, kad teisėtvarka - tai visos teisės sistemos normų realizavimas. Esant tokioms teisėtvarkos institucijoms kaip policija, notarai, advokatai, antstoliai bei kt., kurios turi tiek viešojo, tiek privataus asmens požymių, iškyla viešojo ir privataus intereso vieta šių institucijų veikloje. Šiame darbe aptarsime ir išanalizuosime viešojo ir privataus intereso vietą įvairių teisėtvarkos institucijų veikloje.
Dalykas: viešojo ir privataus intereso vieta teisėtvarkoje.
Darbo tikslas: aptarti ir išanalizuoti viešojo ir privataus intereso vietą teisėtvarkoje.
• aptarti viešojo ir privataus intereso vietą antstolių veikloje.
Metodai: mokslinės literatūros, teisės aktų analizė, apibendrinimas, lyginamasis metodas.
Darbo šaltiniai: rengiant darbą remtasi Lietuvos Respublikos teisės normų aktais, teisės mokslininkų darbais.
1. Teisėtvarkos sąvoka
Teisėtvarka - veikla, kurios metu yra užtikrinamas teisės normų reikalavimų laikymasis. Teisėtvarkos institucijos siaurąja prasme - policija, saugos tarnybos ir kitos struktūros, kurioms tiesiogiai pavesta užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą. Plačiąja prasme teisėtvarkininkais laikomos yra visos teisėsaugos institucijos, kadangi jos tiesiogiai ar netiesiogiai prisideda ne tik prie teisingumo vykdymo, bet ir prie praktinio teisėtvarkos įgyvendinimo1. Šiame darbe teisėtvarka bus aptariama jos plačiąja prasme, t.y. apimanti ne tik policiją, saugos tarnybas, bet ir kitas institucijas.
Lietuvos mokslininkų darbuose gana vienareikšmiškai pažymima, kad teisėtvarka – tai teisėtumo įgyvendinimo rezultatas. Teisėtvarka – kompleksinė sąvoka, kurios atskiros dalys („teisė“ ir „tvarka“) suteikia jai teisinę formą ir apibrėžtumą. Nagrinėjant minėtą terminą teisine prasme galima konstatuoti, kad „tvarka“ susijusi su teise ir yra ja grindžiama. Keičiantis teisės turiniu, keičiasi teisėtumo ir teisėtvarkos turinys. Vadinasi, viena iš prielaidų teisėtvarkai atsirasti galima laikyti teisės normą ir mechanizmą, užtikrinantį jos išleidimą ir įgyvendinimą. Prof. A.B.Lisiutikino, prof. A.V.Malko, prof. N.I.Mazutovo ir kit nuomone, terminas ‚Teisėtvarka“ gali...
Šį darbą sudaro 4611 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!