Viduramžiai – istrijos laikotarpis nuo senovės iki naujųjų laikų, apimantis V a. pabaigą – XV a. Jų pradžia laikomi 476 m., kuomet žlugo Vakarų Romos imperija, o pabaiga – Diedieji geografiniai atradimai, Renesansas ir Reformacija. Svarbiausi Viduramžių bruožai yra: feodalizmas ir luominė santvarka, krikščionių bažnyčios centralizacija, miestų kaip ekonominių centrų augimas.
Kuomet Apšvietos mąstytojai suformulavo pažangos idėją, viduramžiai imti vadinti „Tamsiaisiais šimtmečiais“, tačiau XIX a. pirmojoje pusėje dėl romantizmo įtakos viduramžiai pradėti idealizuoti. Bet visgi, kai pažangos idėja vėl išpopuliarėjo, jie vėl imti vertinti neigiamai. Viduramžiai laikomi „Tamsiaisiais šimtmečiais“, nes tuo metu mokslo ir technikos, visuomeninio ir dvasinio gyvenimo permainos vyko daug lėčiau nei naujaisiais laikais. Pagrindinė viso to priežastis – didelė tradicijų ir papročių reikšmė. Žmonės į naujoves žvelgė nepatikliai, o Bažnyčia naujas idėjas traktavo kaip ereziją, nukrypimą nuo tikro tikėjimo. Viduramžiai yra skirstomi į ankstyvuosius (V a. vid. – XI a. pr.), brandžiuosius (XI a. pr. – XIV a. pr.) ir vėlyvuosius (XIV a. pr. – XV a. II pusė).
Ankstyvieji viduramžiai. Žlugus Vakarų Romos imperijai krikščionių bažnyčia nenusilpo ir toliau pamažu plėtė savo įtaką. Vienas svarbiausių Ankstyvųjų viduramžių įvykis yra frankų karaliaus Chlodvigo krikštas apie 496 m. Tai buvo vieningos krikščioniškos Europos formavimosi pradžia. Su šio valdovo vardu siejama frankų karinės valdžios viršūnė. Stipri centralizuota valdžia buvo palanki sąlyga trumpam klasikinės kultūros atgaivinimui. Tačiau komunikacijų ribotumas neleido ilgai išlaikyti centralizuotos valdžios. 843 m. imperija buvo padalinta į tris dalis. Tuo pat metu prasidėjo vikingų, ir tai tik paspartino feodalinės santvarkos formavimąsi didžiojoje Vakarų Europos dalyje, o tuo pačiu ir riterių luomo kūrimąsi bei galutinį valstiečių įbaudžiavinimą.
Brandieji viduramžiai. XI a. po neramių ankstyvųjų Viduramžių gyvenimas Europoje ėmė gerėti. Prasidėjo klestėjimo laikas. XII – XIII a. sparčiai išaugo gyventojų skaičius. Suklestėjo prekyba, menas, išsiplėtė ir sustiprėjo...
Šį darbą sudaro 575 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!