Vertybinių popierių rinka – vieta, kurioje vyksta organizuota prekyba vertybiniais popieriais. Čia susikerta vertybinių popierių pirkėjų ir pardavėjų interesai. Vertybiniai popieriai – tai serijomis išleidžiamos finansavimo priemonės, patvirtinančios jų savininkų dalyvavimą akciniame kapitale ir/arba jų teises, kylančias iš kreditinių santykių ir suteikiančias teisę gauti pajamas: dividendus, palūkanas ir kitas.
Kiekvienoje ekonomiškai išsivysčiusioje valstybėje egzistuoja vertybinių popierių rinkos. Pagal šios rinkos būklę galima nustatyti ir pačios šalies ekonominę būklę.
Vertybinių popierių rinka – finansų rinkos subrinka, apimanti finansinio kapitalo ir pinigų rinkos dalis ir sudaranti sąlygas perduoti nuosavybės teisę į vertybinius popierius. Šios rinkos pagrindas – investavimas į vertybinius popierius, sudarantis galimybes paskirstyti bei perskirstyti finansinius išteklius tarp atskirų ūkio subjektų. Vertybinių popierių rinka glaudžiai susijusi su visos šalies ūkio pajėgumu. Tai neatsiejama šalies ekonominės sistemos dalis, todėl jos funkcionavimą įtakoja bendra šalies ekonominė ir finansinė padėtis, vykdomos ekonominės politikos tikslai ir priemonės tiems tikslams pasiekti. Emisinė bendrovių veikla užtikrina optimalų kapitalo srautų pasiskirstymą šalies ekonomikoje. Bendrovių vertybinių popierių emisijos tampa ir viena svarbiausių verslo finansavimo priemonių Lietuvoje.
Šio referato objektas – vertybinių popierių rinka Lietuvoje, o tikslas - panagrinėti vertybinių popierių rinką, jos bruožus, įtaką valstybės ekonominiame gyvenime, tai pat pažvelgti į jos organizavimą Lietuvoje.
Užsienio ekonomistai įvairiai apibūdina vertybinių popierių rinkos sąvoką: iš dalies kaip potencialių mainų sferą, kaip instituciją ar mechanizmą, suvedantį atskirų prekių ir paslaugų pirkėjus (paklausos atstovus) ir pardavėjus (tiekėjus). Ši rinka skiriasi nuo visų kitų rinkų pirmiausia savo preke, kuria prekiauja. Ta prekė - vertybiniai popieriai. Taigi, vertybinių popierių cirkuliacija lemia rinkos dalyvių sudėtį, jos vietos padėtį, funkcionavimo tvarką, reguliavimo taisykles ir t.t.
Labai svarbu susieti vertybinių popierių rinką su tokiomis rinkų rūšimis kaip kapitalo rinka, finansų rinka, pinigų rinka ir t.t. Tradiciškai šiose rinkose ir prasideda piniginių išteklių judėjimas (1 pav.).
Šaltinis: RASTENIENĖ, A. (1998) Vertybinių popierių rinka, p. 14.
1 pav. Vertybinių popierių rinkos vieta tarp kitų rinkų.
Pinigų rinkoje vyksta...
Šį darbą sudaro 8922 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!