Kita

Vertikalios ir horizontalios komunikacijos organizacijoje privalumai ir trukumai

9.4   (2 atsiliepimai)
Vertikalios ir horizontalios komunikacijos organizacijoje privalumai ir trukumai 1 puslapis
Vertikalios ir horizontalios komunikacijos organizacijoje privalumai ir trukumai 2 puslapis
Vertikalios ir horizontalios komunikacijos organizacijoje privalumai ir trukumai 3 puslapis
Vertikalios ir horizontalios komunikacijos organizacijoje privalumai ir trukumai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Verslo komunikacijos referatas. Komunikaciją galima nagrinėti įvairiais aspektais. Šiame darbe nagrinėjami vertikalios ir horizontalios komunikacijos privalumai ir trūkumai organizacijoje. Informacijos krypčių analizės būdas patrauklus, visų pirma, savo paprastumu ir aiškumu. Jis padeda suvokti esminius komunikacijos srautus, tarp siuntėjo ir gavėjo.

Ištrauka

Komunikacija – organizacijos gyvenimo kraujas, ir jos trūkumas ar neefektyvumas organizacijai atsiliepia labai skaudžiai. Organizaciją sudaro kartu dirbantys ir tam tikrų tikslų siekiantys žmonės. Jų darbo kokybė ir rezultatai labai didele dalimi priklauso nuo sklandaus komunikacijos proceso organizacijoje. Komunikacija yra gija, jungianti visas svarbiausias valdymo proceso dalis: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Taigi, įmonės veikla be komunikacijos yra neįmanoma.
Komunikaciją galima nagrinėti įvairiais aspektais. Aš panagrinėsiu vertikalios ir horizontalios komunikacijos privalumus ir trūkumus organizacijoje. Informacijos krypčių analizės būdas patrauklus visų pirma savo paprastumu ir aiškumu. Jis padeda suvokti esminius komunikacijos srautus, tarp siuntėjo ir gavėjo.
Vertikalioji komunikacija yra komunikacijos rūšis, kai informacija keliauja organizacijos komandų grandine aukštyn arba žemyn. Tai komunikacija tarp viršininko ir pavaldinio. Šis komunikacijos aspektas ypač aktualus didelėse organizacijose, kurių struktūroje daug hierarchinių lygių. Dažnai vertikali komunikacija suprantama vienpusiškai kaip informacijos perdavimas iš viršaus žemyn, tai yra informacijos „pumpavimas“ iš vadovų pavaldiniams. Tačiau ne mažiau svarbi vertikalios komunikacijos dalis yra atgalinis ryšys iš darbuotojų vadovams – informacija iš apačios viršun. Informacijos srautai iš viršaus į apačią prasideda nuo aukščiausiųjų valdymo lygių, po to keliauja žemyn per valdymo lygius, kol pasiekia eilinius darbininkus. Pagrindinis tokios komunikacijos (iš viršaus į apačią) tikslas – patarti, informuoti, nurodyti, instruktuoti ir įvertinti darbuotojus bei pateikti organizacijos nariams žinių apie organizacijos tikslus ir politiką. Tačiau nemanykime, kad komunikacija žemyn – tai būtinai žodinis ar akivaizdus kontaktavimas. Siųsdama į darbuotojų namus laiškus, kuriuose pranešama apie naują nedarbo dienų dėl ligos politiką, vadovybė naudoja komunikaciją žemyn. Komunikacija – žemyn taip pat yra ir komandos vadovo išsiųstas elektroninis laiškas kuriame primename apie artėjantį užduoties įvykdymo terminą.
Pagrindinis komunikacijos priešinga kryptim, t.y. iš apačios į viršų, tikslas – pateikti aukštesniems valdymo lygiams informaciją apie tai, kas vyksta žemesniuose lygiuose. Komunikacijos aukštyn organizacijoje pavyzdys yra darbo ataskaitos, kurias rengia žemesniosios grandies vadovai, laiškų dėžutės pasiūlymams, darbuotojų nuomonė, vadovų ir jų pavaldinių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1331 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1331 ž.)
Darbo duomenys
  • Komunikacijų teorijos rašto darbas
  • 4 psl., (1331 ž.)
  • Word failas 42 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Neformali komunikacija organizacijoje

Neformali komunikacija organizacijoje Komunikacijos teorija
Peržiūrėti darbą

Komunikacija organizacijoje (5)

Komunikacija organizacijoje (5) Komunikacijos teorija
Peržiūrėti darbą

Integr. komunikacijos santykis su marketingo komunikacija

Integr. komunikacijos santykis su marketingo komunikacija Komunikacijos teorija
Peržiūrėti darbą

Komunikacijos mokslo samprata ir sudedamosios dalys

Komunikacijos mokslo samprata ir sudedamosios dalys Komunikacijos teorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą