Referatai

Velykos (5)

10   (1 atsiliepimai)
Velykos (5) 1 puslapis
Velykos (5) 2 puslapis
Velykos (5) 3 puslapis
Velykos (5) 4 puslapis
Velykos (5) 5 puslapis
Velykos (5) 6 puslapis
Velykos (5) 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

PRADŽIA.
Šiuo darbu noriu išsiaiškinti Velykų šventės kilmę, jos pradžią. Išsiaiškinti, kaip ši šventė buvo interpretuojama ir švenčiama prieš daugelį metų kitose kultūrose. Taip pat palyginti Lietuvių kultūros ankstesnių Velykų švenčių šventimą ir tradicijas su dabartiniais.
ŠVENTĖS KILMĖ. REIKŠMĖ JOS PRADŽIOS KULTŪROSE.
Senovė pasaulyje buvo labai palitusi šventė, susijusi su derlingumo, augmenijos bei gyvybės dievo prisikėlimu. Pavyzdžiui iš numirusiūjų buvę prisikėlę babiloniečių dievas Tamuzas, egiptiečių Oziris, finikiečių Adonis, graikų Dionizas, frigų Atisas ir kt.
Tikėjimas mirštančiais ir prisikeliančiais dievais atsirado įvairių tautų tarpe ryšium su tuo, kad senovės žmonė negalėjo išsiaiškinti, kodėl rudenį augmenija lyg apmiršta, o pavasarį vėl atgyja. Nesuprasdami šio reiškinio, senovės žmonė vaizdavosi, kad rudenį augmenijos, gyvybės dievas mirštąs, o pavasarį vėl atgimstąs. Tuo būdu atsirado džiaugsmingos šventės skirtos dievo prisikėlimui. Šių švenčių apeigos įvairiose šalyse buvo skirtingos, bet jų esmė visur buvo ta pati.
Pavyzdžiui senovės Sirijos svarbiausiame centre – Antiochijoje, kur pagal legendą ilgai veikęs tariamasis “apaštalas” Povilas, pavasarį buvo iškilmingai švenčiamas finikiečių dievo Adonio prisikėlimas. Ši šventė prasidėdavo Adonio mirtimi. Adonio atvaizdo laidojimo apeigos buvo palydimos laukiniais klyksmais. Kitą dieną kunigai pranešdavo, kad Adonis esąs gyvas ir pakilęs į dangų. Po to prasidėdavo džiaugsmingos ceremonijos, kurios dažnai buvo siejamos su laukinėmis orgijomis.
Mirštąs ir prisikeliąs dievas buvo egiptiečių Oziris, kurio kultas, kaip jau minėjome, vėliau plačiai paplito Romos imperijoje. Ozirio prisikėlimo šventė iš pradžių buvo taip pat palydima gedulingomis ceremonijomis, skirtomis minėjimui to momento, kai deivė Izidė ieškojusi užmuštojo vyro Ozirio kūno. Gedulingosios ceremonijos virsdavo džiaugsmingomis, kai Izidė radusi Ozirį ir jis prisikėlęs iš numirusiųjų.
Labai paplitęs Romos imperijoje buvo frigų dievo Atiso kultas. Kasmet kovo mėnesį buvo iškilmingai švančiama Atiso mirties ir prisikėlimo šventė. Kovo 25 dieną buvo švenčiams Atiso prisikėlimas, kuris tikinčiųjų būdavo sutinkamas nepaprastai džiaugsmingai.
Visos šios dievo prisikėlimo šventės buvo švenčiamos su dainomis, šokiais, vaidinimais iš dievo gyvenimo. Prisikeliantiesiems dievams buvo sudedamos gausios aukos – vaisiai, gėlės, amžinai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2312 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2312 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 7 psl., (2312 ž.)
  • Word failas 57 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Velykos Lietuvoje (3)

Velykos Lietuvoje (3) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Velykos: tradicijos ir inovacijos

Velykos: tradicijos ir inovacijos Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Velykos ir jų papročiai

Velykos ir jų papročiai Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Velykos (4)

Velykos (4) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą