Valstybės iždas – tai grynieji valstybės pinigai. Kaip ir žmogaus piniginėje, taip ir valstybės ižde laisvų pinigų niekada nėra. Žmogui visuomet smagiau ir lengviau išleisti pinigus naujam automobiliui, atostogoms ar kitam apčiuopiamam daiktui. Tai suprantama ir pateisinama, nes žmogus leidžia savo pinigus. Mokesčiais sumokėtų žmonių pinigų tvarkytojai taip pat labai mėgsta išleisti pinigus taip, kad efektas matytųsi greitai ir būtų apčiuopiamas. Siekiant apčiuopiamų rezultatų yra nuolatinė pagunda juos paskirti ne visų piliečių, o atskirų grupių naudai (pvz., įvesti privilegines pensijas, o ne padidinti eilines; kompensuoti už atskiras paslaugas, pvz., transporto, o ne padidinti pašalpas visiems jų gavėjams). Siekiant greitų rezultatų visada labiau linkstama išleisti šiandieniniams naudos gavėjams, o ne investuoti, kad naudą gautų kitos kartos. Todėl suprasti Valstybės iždo formavimo principus, jo funkcijas bei valdymą yra būtina ir aktualu kiekvienam piliečiui, kuris nori ir turi teisę žinoti kaip tvarkomi bei kontroliuojami iš mokesčių surinkti pinigai.
• Paanalizuoti, kaip valdomas Valstybės iždas ir kokie yra esamo valdymo teigiami bei neigiami aspektai.
Siekiant surinkti patikimiausią informaciją, šiame darbe stengtasi kuo daugiau remtis norminiais šaltiniais – įvairiais įstatymais bei kitais norminiais aktais. Naudoti ir specialiosios literatūros šaltiniai, straipsniai iš periodinės literatūros, finansų analitikų išvados.
Lietuvos Respublikos valstybės iždo turinys, valstybės iždo bendrosios sąskaitos atidarymo, įmokų į valstybės iždo bendrąją sąskaitą mokėjimo ir išmokų iš jos atlikimo tvarka, valstybės iždo paskirtis, valdymas, funkcijos bei jų įgyvendinimas, valstybės pinigų fondų steigimas ir valstybės piniginių išteklių pervedimo į valstybės pinigų fondus tvarka reglamentuojami Lietuvos Respublikos valstybės iždo įstatymu. (1,1str.)
Valstybės iždo įstatymo nuostatos netaikomos savivaldybių biudžetams, savivaldybių įsteigtiems pinigų fondams ir kitiems savivaldybių piniginiams ištekliams, taip pat Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui. (1,1str.)
Už iždo valdymą atsakinga Finansų ministerija, tačiau Valstybės iždui valdyti ir tvarkyti Vyriausybės finansiniams reikalams finansų ministras, taipogi steigia Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Valstybės iždo departamentą su teritoriniais padaliniais. Lietuvos Respublikos finansų...
Šį darbą sudaro 5730 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!