Lietuvos muitinė, Valstybes sienos apsaugos tarnyba, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba,Valstybinė augalų apsaugos tarnyba
• Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba;
• Valstybinė augalų apsaugos tarnyba.²
Šios institucijos pasienio kontrolės punktuose pagal savo kompetenciją atlieka prekių, krovinių, transporto priemonių ir keleivių tikrinimą. Vykdydamos savo veiklą šios institucijos bendradarbiauja ir keičiasi tarpusavyje būtina informacija, tačiau kiekviena jų turi skirtingas funkcijas ir uždavinius bei tam tikrą darbo specifiką. Šios institucijos turi laikytis pasienio kontrolės punkto teritorijoje darbo nuostatų ir taisyklių reikalavimų.
Besikeičiantis pasaulis bei Lietuvos narystė ES nuo 2004 m. gegužės 1 d. sukuria naujas veiklos sąlygas ir aplinkybes. Nuo tos dienos tarp Lietuvos ir kitų ES šalių narių nebeliko muitų sienos, vadinasi, vykstant per vidines ES sienas, nėra ir muitinio tikrinimo. Nors integracija nepasiekė dar visų sričių: vis dar lieka keletas pereinamųjų apribojimų, pvz., laisvo asmenų judėjimo apribojimai, apribojimai parduodant žemę užsieniečiams arba teisė išlaikyti žemesnius akcizus cigaretėms. Tapusi ES nare, Lietuva automatiškai netapo nei euro zonos, nei Šengeno erdvės nare. Norėdama prisijungti prie šių erdvių, Lietuva privalo įvykdyti tam tikrus papildomus reikalavimus: įrodyti sugebėjimą apginti išorines sienas dėl prisijungimo prie Šengeno sutarties ir vykdyti konvergencijos kriterijų dėl narystės euro zonoje.
_____________________________________
¹ Lietuvos Respublikos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas Nr. VIII-1666, 2000-05-09 (2 str. 1p.)
² Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklės, patvirtintos 2001 m. vasario 2d. LR Vyriausybės įsakymu Nr. 126
I. Lietuvos muitinė
1. Lietuvos muitinės trumpa apžvalga
Lietuva, atgavusi nepriklausomybę, ne tik kūrė ir tvirtino svarbiausias valstybės institucijas, bet ir netrukus ėmė rengtis naujam išbandymui – integracijai į Europos Sąjungą.
ES bendrosios rinkos pagrindinis elementas yra muitų sąjunga, besiremianti laisvu prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimu. Remiantis muitų sąjunga panaikinami visi muitų mokesčiai tarp ES valstybių, o su trečiosiomis šalimis vykdoma bendra užsienio prekybos ir muitų politika.
Todėl Lietuvai rengiantis narystei ES ypač dideli darbai teko muitinei. Reikėjo pertvarkyti administracinę struktūrą, įdiegti informacines sistemas, turinčias sąsajas su ES informacinėmis sistemomis, modernizuoti postus prie būsimų išorinių ES sienų, parengti teisės aktus, atitinkančius ES teisės...
Šį darbą sudaro 3859 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!