1 TEMA.
Bendroji sistemų klasifikacija (K. Boldingas).
Boldingas.sudarė 1mą kompleksinę sistemų klasifikaciją išskirdamas 8 sistemų klases: 1.statinės sistemos – sudarytos iš nejudančių elementų. 2.nesudėtingos dinaminės sistemos – jose elementai turi ribotas judėjimo trajektorijas, bet savo vietos vienas kito atžvilgiu nekeičia.3.nesudėtingos kibernetinės– jos reguliuojasi įvykus pokyčiams jų viduje arba išorėje. 4.atviros, prisiderinančios sistemos – gyvosios gamtos užuomazgos objektai :ląstelė. 5.augmenija6.gyvūnija 7.žmogus 8.socialinė organizacija Damašienės klasifikavimas pgl t.tikrus požymius:1.Pgl sudarymą: natūralias ir dirbtines;2.Pgl paskirtį - nefunkcinės ir funkcinės arba tikslinės;3.Pgl sudėtingumą: paprastas, sudėtingas ir labai sudėtingas4.Pgl galimybę keistis - statiškos ir dinamiškos.5.Pgl realizavimo būdą - abstrakčias, fizines ir operacines6.Pgl ryšį su aplinka : atviros,iš dalies atviros; uždaros.7.Pgl ryšių tarp elementų pobūdį:determinuotos ir tikimybių. 8.Pgl ryšių tarp elementų prigimtį-fizinės, biologinės , informacinės.
Sisteminė analizė ir jos esmė.
Sisteminė analizė reiškia, kad pasirinktas objektas nagrinėjamas kaip sistema.Sisteminės analizės ašimi laikomas istemų struktūrų nagrinėjimas./Analizuojant kokį nors objektą sisteminės analizės logika yra tokia:Išsiaiškinti kokiai klasei, grupei, ir t.t. priklauso sistema. Nustatyti kokias funkcijas sistema atlieka, kokie sistemos tikslai.*Nustatyti sist-os struktūrą, t.y. sudėtines dalis, jų kompoziciją bei tarpusavio ryšius. *Išanalizuoti kiekvieną elementą*Išsiaiškinti sistemos ryšius su aplinka, nustatyti aplinkos charakteristikas *Apibrėžti sistemoje vykstančius procesus.*Išanalizuoti valdymo posistemes bei valdymo procesus /Kompleksiškai analizuojant struktūras reikia nagrinėti ir posistemių ryšius. Analizuojant ryšius reikia nustatyti: 1.Ryšių turinį. 2.Ryšių pobūdį. Sisteminei analizei g.b. naudojami skirtingi metodai: statistiniai, empiriniai, matematiniai, grafiniai..
Sistema ir elementas, sistemas sudarančių elementų rūšys.
Sistema vadinamas objektas, kurį sudaro mažiausiai du, o praktikoje, kaip taisyklė,žymiai daugiau sudėtinių elementų, tarpusavyje susietų vienodo pobūdžio ryšiais. Elementas – tai pirminė sudėtinė dalis, grandis, iš kurių sudaryta sistema.Turinio požiūriu nagrinėjami du ele-tų tipai: 1.materialūs– analizuojamos sistemos yra konkretūs materialūs objektai. 2.žinios apie materialių elementų būseną – analizuojami reiškiniai, problemos./Elementų jungimo į sistemą principai vadinmi sisteminimo kriterijumi. Tas pats elementas vienu metu g.b. keleto sistemų sudėtine dalimi. /Kokybiniu požiūriu sist-a visada yra aukštesnės kokybės objektas nei atskiras į ją įeinantis elementas....
Šį darbą sudaro 13895 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!