Kursinis darbas apie Vakarų Europos sąjungą, jos įkūrimą, funkcijas ir jos bendradarbiavimą su NATO bei ES
Tarptautinės organizacijos yra pagrindinis bendravimo tarp valstybių organizatorius. Valstybės buriasi į tam tikras organizacijas, sudaro tam tikrus susitarimus, siekdamos bendrų tikslų ir tuos tikslus įgyvendina bendromis priemonėmis. Tačiau neretai tikslinga bendradarbiauti ir atskiroms organizacijoms, siekti vieningų tikslų ir stengtis kaip galima geriau įgyvendinti sau iškeltus uždavinius.
Šiame kursiniame darbe bus nagrinėjama viena iš tokių organizacijų – Vakarų Europos Sąjunga ir jos ryšiai su Europos Sąjunga, siekiant užtikrinti saugumą Europoje, tiksliau jos vaidmuo vykdant Europos saugumo ir gynybos politiką (ESGP).
Šio darbo tikslas, atskleisti Vakarų Europos Sąjungos ryšius su kitomis organizacijomis, užtikrinančiomis saugumą Europoje, konkrečiau su ES ir NATO. Pagrindinis dėmesys bus sutelktas į Europos Sąjungos ir Vakarų Europos Sąjungos veiklą vykdant ESGP.
Ši tema yra pakankamai aktuali, nes vienaip ar kitaip Europa turi užsitikrinti savo saugumą, o VES kaip tik ir siekia tai padaryti. Nors tikrai nedaug žmonių žino apie VES, kaip organizaciją, tačiau jos veikla yra pakankamai reikšmingą formuojant saugią Europą. Pagrindinė informacija nagrinėjant šią tema yra Vakarų Europos Sąjungos oficialiose deklaracijose, steigimo, bendradarbiavimo sutartyse. Todėl norint tinkamai ją išanalizuoti, reikia remtis būtent šiais dokumentais.
Taigi, siekiant parodyti VES vaidmenį Europos saugumo kontekste, reikia išspręsti tris uždavinius. Visų pirma reikėtų apžvelgti šios organizacijos istorinę raidą, t.y. Šaltojo karo laikotarpį, ir nustatyti jos įtaką kitoms tarptautinėms organizacijoms ir veiklos rezultatus. Antra, kiekviena organizacija susideda iš tam tikros struktūros, taigi reikia apžvelgti VES struktūrą ir jos veiksmų diapazoną. Trečia, norint sužinoti jos praktinę reikšmę, reikia nustatyti jos ryšius su kita tarptautine organizacija – NATO. Ir galiausiai,išsprendus visus šiuos uždavinius galima pasiekti šio darbo tikslą- nustatyti šios organizacijos indėlį į Europos saugumo ir gynybos politikos užtikrinimą.
Dvišalė Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos gynybinė sąjunga laikoma visos Vakarų Europos kolektyvinės gynybos ir saugumo sistemos užuomazga, nes greitai šis aljansas buvo išplėstas: po metų Didžiosios Britanijos iniciatyva prie jo prisijungė trys Beneliukso šalys (Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas).4
1948 m. kovo 17...
Šį darbą sudaro 6366 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!