Atkuriant nepriklausomybę, keičiantis Lietuvos socialiniam – politiniam gyvenimui, socialinę sferą lydėjo bendrojo gyventojų užimtumo kitimas, nedarbas, neoficialaus užimtumo plėtra, spartus nedarbo didėjimas bei sumažėjęs valstybės vaidmuo užimtumo ir darbo reguliavimo sferoje. Pirmosios socialinės nesėkmės skaudžiausiai palietė šeimą ir joje augančius vaikus. Nedarbas paskatino asocialių šeimų skaičiaus didėjimą, šeimų degradaciją, beglobių ir valkataujančių vaikų daugėjimą. Pagrindiniai vaiko skurdo faktoriai yra tėvų nedarbas ir įvairių svaiginamųjų medžiagų vartojimas, mažos darbo pajamos, šeimos struktūra, didelis vaikų skaičius ir vaikų nepriežiūra. Nepilnamečiai negali apsirūpinti pagrindiniais maisto ir kitais ištekliais, reikalingais gyvybei palaikyti, jie neturi galimybių gauti socialinių įgūdžių, kurie bus būtini tolesniame gyvenime.
Anot A. Juodaitytės (2002), vaikystės periodas, pirmasis žingsnis psichikos raidoje ir socialiniame jo tapsme, šiandienos visuomenėje įgyja ypatingą reikšmę jau vien todėl, kad vaikai kaip socialinė grupė savo amžiumi yra jauniausi ir socialiai nesavarankiški. Vaikystėje atsiranda tie žmogaus asmenybės bruožai, kurie išlieka visą laiką, pirmiausia pasitikėjimas savimi, aplinka, smalsumas, atvirumas aplinkai.
Aukštas jaunio nedarbas, ženklus jaunų žmonių įsijungimas į kriminalines veikas, žalingas priklausomybes brangiai apsieina ne tik ekonomine, bet ir socialine prasme. Neužsiėmę jaunuoliai lengvai pasiduoda neigiamoms socialinėms veikoms, dėl to didėja socialinė įtampa.
Lietuvos Respublikos Seimo 2003 m. gegužės 20 d. nutarimu buvo patvirtinta Vaiko gerovės valstybės politikos koncepcija. Kaip teigiama Koncepcijoje, viena iš vaiko gerovės problemų yra nestabili socialinė ir ekonominė aplinka bei pirminės prevencijos paslaugų šeimoms, auginančioms vaikus, stoka ar jų finansavimo mažinimas lemia plačiai paplitusią vaikų nepriežiūrą, apleistumą ir smurtą prieš vaikus. Esant tokiai situacijai, akivaizdžiai trūksta paslaugų krizėje atsidūrusioms šeimoms ir vaikams, nepakankama esamų paslaugų kokybė.
Vaiko gerovės valstybės politikos koncepcijoje siekiama, kad sprendžiant daugialypes problemas, su kuriomis susiduria vaikai ir jų šeimos, būtų plėtojamos įvairių sričių paslaugos. Sudarant sprendimų, susijusių su pagalba šeimai ir vaikui, planus, skatinamas tarpžinybinis bendradarbiavimas, lėšų kooperavimas, pasitelkiamos įvairių specialistų komandos. Užtikrinamas visapusiškas darbuotojų, kurie dirba su vaikais, mokymas ir parama.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...
Šį darbą sudaro 5778 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!