Vaiko globa pastaruoju metu tampa viena iš aktualiausių vaiko gerovės klausimų, tokius pasikeitimus įtakoja ekonominės, socialinės, politinės besikeičiančios visuomenės sąlygos. Šie pokyčiai atsispindi šeimose ir vaikuose, dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių vaikai netenka tėvų globos, daro teisėtvarkos pažeidimus, pradeda vartoti alkoholį, narkotikus ir t.t.
Šiandien ne viena Lietuvos Respublikos ministerija negali pateikti tikslų duomenų apie berniukų ir mergaičių be globos skaičių. Net vyriausybės statistikos apie tai nėra. Bet žinoma, kad vaikų skaičius Lietuvoje kasmet apie 25 tūkstančius mažėja, tuomet kai beglobių vaikų skaičius didėja.
Žmogaus potencialas – yra pagrindinė vertybė bet kurioje valstybeje. Lietuvoje ši vertybė žusta. Ko galima tiketis nuo vaikų, kurie išaugo rūsį ar palėpėje? Ką jie gali išmokti gatvėse? Kuo jie taps sulauke pilnametystės? Jau senai reikėtų atsakyti į šiuos klausymus, ir padaryti tai turi pati viršunė mūsų vyriausybės. Valstybė privalo pasirūpinti visais vaikais, suteikti jiems konstitucinės teisės, sveikatos saugumą, išsilavinimą, išauklėti pilnaverčius ir pilnateisius visuomenės nariais.
Pasirinkau šia tema, nes skaudu žiurėti kaip žlunga mūsų visuomenė. Kaip netenkame ateities, nekreipdami dėmesi į tai kas yra iš tikrujų svarbu.
Darbo tikslas – įvertinti beglobių vaikų situaciją.
Pirmą kartą Lietuvoje vaiko globos pagrindinės sąvokos buvo apibrėžtos Lietuvos Respublikos vaiko globos įstatyme 1998 metais.
2. kurio tėvai arba artimieji giminaičiai nežinomi (rastas vaikas);
3. kuris įstatymų nustatyta tvarka paimtas iš tėvų (apribotos terminuotai arba neterminuotai tėvystės teisės);
4. kurio tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų yra žinomi ir jų ieškoma;
5. kurio tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų paskelbti mirusiais arba pripažįstami nežinia kur esančiais;
6. kurio tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų pripažinti neveiksniais;
7. kurio tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų laikinai negali juo rūpintis dėl ligos, suėmimo, bausmės atlikimo ar kitų svarbių priežasčių.
8. kurio tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų nesirūpina, prižiūri, neauklėja, daro neigiamą įtaką, ir jo fiziniam ir psichiniam saugumui yra pavojus (LR Vaiko globos įstatymas, 1998m).
Vaiko globa šaltiniuose apibrėžiama įvairiai, L. Jovaiša aiškinamajame pedagogikos...
Šį darbą sudaro 4027 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!