Temos aktualumas. Užimtumo situacija yra tampriai susijusi su bendra ekonomikos būkle ir kiekvienas ekonominio mechanizmo sutrikimas sukelia attitinkamą užimtumo situacijos pasikeitimą. Todėl visos rinkos ekonomikos šalys turi priemonių, padedančių sušvelninti ekonominių ūkio sutrikimų socialines pasekmes. Priemonių visuma, naudojamų darbo rinkos reguliavimui, sudaro valstybės užimtumo politiką. Šios priemonės – tai tiesioginis ir netiesioginis valstybės poveikis darbo rinkos mechanizmo funkcionavimui [1,5].
Kaip rodo išsivysčiusių šalių patirtis, darbo rinkos (užimtumo) politikos formavimas yra labai sudėtingas ir prieštaringas procesas. Pagrindinė priežastis – dvejopas darbo pobūdis: darbas, kaip ekonominė kategorija, ir darbas, kaip socialinė kategorija. Užimtumo politikoje tai reiškia, kad vienos arba kitos priemonės gali būūti efektyvios ekonominiu požiūriu, bet nepriimtinos socialiniu ir atvirkščiai [10].
2) ”aktyvus”, t.y. priemonės , siekiančios sumažinti nedirbančių piliečių skaičių [1,8].
Pasyvi valstybės užimtumo politika. Šiuo metu įvairios šaalys naudoja įvairias finansines pagalbos priemones bedarbiams formas. Pagrindinės jų – bedarbio pašalpos. Šalia jų dar yra pašalpos iš socialinės rūpybos fondų, vienkartinės išmokos atleidžiamiems iš darbo, o kai kuriose šalyse – profsąjunginės kasos arba privatus draudimas nuo nedarbo [1,8].Aktyvi valstybės užimtumo politika. Aktyvi politika – tai panaudojimas įvairių ekonominių ir organizacinių priemonių, leidžiančių sumažinti nedarbo mastą. Jos veikia:1)darbo jėgos paklausos padidėjimą;2) darbo rinkos mechanizmo funkcionavimo tobulinimą ( įdarbinimo įstaigų, permokymo centrų ir pan.).Aktyvios politikos priemonės dažniausiai skirstomos:a) makroekonomines, t.y. bendros ūkio stabilizavimo priemonės, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai gerina situaciją darbo rinkoje;b) ”specialios” užimtumo politikos priemonės.Makroekonominių priemonių pagalba valstybė stengiasi didinti paklausą darbo jėgai ir tuo pačiu mažinti nedarbą. Tam yra atliekama eilė priemonių:1) mažinami mokesčiai; 2) didinami biudžetiniai užsakymai; 3) mažinamos palūkanų normos; 4) didinama pinigų emisija [1,9].“Specialios” prriemonės daugiausiai nukreiptos struktūrinio nedarbo mažinimui. Pagrindinės iš jų būtų:1) įvairios atskirų darbuotojų grupių darbo užmokesčio subsidijos; 2) suaugusiųjų permokymo sistemos vystymosi bei permokymo programų finansavimas; 3) socialiai naudingų (viešųjų) darbų organizavimas; 4) įdarbinimo tinklo plėtimas bei jo informacinio aprūpinimo tobulinimas [1,9].Kadangi ES užimtumo pokyčių tendencijos...
Šį darbą sudaro 17534 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!