Referatai

Uraganai

10   (1 atsiliepimai)
Uraganai 1 puslapis
Uraganai 2 puslapis
Uraganai 3 puslapis
Uraganai 4 puslapis
Uraganai 5 puslapis
Uraganai 6 puslapis
Uraganai 7 puslapis
Uraganai 8 puslapis
Uraganai 9 puslapis
Uraganai 10 puslapis
Uraganai 11 puslapis
Uraganai 12 puslapis
Uraganai 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

6. Elgesys uragano metu.........................................................................................................10
IŠVADOS...............................................................................................................................12
LITERATŪROS SĄRAŠAS..................................................................................................13
Įvadas
Nuo XIX a. pradžios dėl sustiprėjusios žmonijos ūkinės veiklos pradėjo keistis atmosferos sudėtis. Deginant medieną, anglį, naftą į orą patenka daug anglies dioksido. Pastebimi globalaus atšilimo pokyčiai pastebėti dar XX a. aštuntame dešimtmetyje. Vidutinė oro temperatūra prie Žemės paviršiaus XX a. išaugo apie 0,6 laipsnio. Ypač tai išryškėjo pastaruoju metu – per pastaruosius 10 metų užfiksuoti visi globalios temperatūros rekordai. Vadinai, uraganų tikimybė kasmet vis didės, o šiltėjant klimatui, jie pasieks vis šiauresnius regionus. Todėl neturėtume būti visai ramūs dėl ateities irLietuvoje.
1. URAGANAI
(1 pav.)
Uraganas (dar vadinimas tropiniu ciklonu) – tai galinga, šėlstnti atogržų audra, su smarkiu vėju ir lietumi, padarantis didelių nuostolių( 1 pav.). Pagal Boforto skalę (1 lentelė) uraganu laikomas toks vėjas, kurio greitis nemažesnis nei 30 m/s. Kartais uraganas nusiaubia milžiniškas, kelių šimtų kilometrų skersmens teritorijas, jie labai pavojingi žmonėms - būna daug mirčių ir sugriautų pastatų.(2pav).
Kassukeliavėją?
Vėjo kaltininkas – mūsų dienos šviesulys Saulė. Apatinėje atmosferos dalyje visada jaučiamas oro judėjimas, kurio intensyvumas priklauso nuo saulės energijos. Šildamas oras plečiasi, lengvėja ir kyla aukštyn, sudarydamas žemo slėgio tūrius. Tuo metu tirštesnio, vėsesnio oro srovė veržiasi vėjo pavidalu žemyn. Ši cirkuliacija ir vadinama vėju.
Uraganas sukelia audrą, kartais ir viesulą. Jie dažnesni atogrąžų kraštuose. Susidaro virš įšilusių jūrų ir vandenynų (todėl dažniausiai kyla vasaros pabaigoje).
(2 pav.)
Galingiausi uraganai siautėja Karibų jūros regione, Okeanijoje, Indijos vandenyno pakrantėse, Rytų Azijoje. Šiaurinėse platumos kyla rečiau, būna silpnesni.
Lietuvą, silpnų vėjų kraštą, per paskutinius 40 metų aplankė net keturi stiprūs uraganai 1967 metais, 1993 metais, 1999, 1995. Pastaraisiais metais Lietuvoje siautė uraganai Anatolijus (1999 m. ir Ervinas (2005 m.).) . Uragano „Anatolijus“ 1999 metais padaryti nuostoliai šaliai buvo didžiausi ir siekė 30 milijonų litų. Lietuvą aplanko ne tikri uraganai, o ciklonai. Ciklonai siaučia serijomis, po 3-4 kartus. Mūsų regionui stipriausios būna paskutinės ciklonų fazės. Pvz., uraganas "Ervinas" buvo viena iš baigtinių ciklono serijų....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2078 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (2078 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos referatas
  • 13 psl., (2078 ž.)
  • Word failas 718 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą