Referatai

Ūkinės veiklos licencijavimas

9.2   (2 atsiliepimai)
Ūkinės veiklos licencijavimas 1 puslapis
Ūkinės veiklos licencijavimas 2 puslapis
Ūkinės veiklos licencijavimas 3 puslapis
Ūkinės veiklos licencijavimas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalbant apie ūkinės veiklos licencijavimą, reikėtų visų pirma pateikti ūkinės veiklos bei licencijavimo sąvokas. Galiojantys įstatymai ūkine komercine veikla įvardija tęstinę, nuolatinio pobūdžio, savo vardu ir savo rizika licencijos turėtojo vykdomą veiklą, kuria siekiama gauti pajamų ar pelno. Licencijavimas – tai licenciją išduodančios institucijos veikla, susijusi su licencijos išdavimu, jos galiojimo sustabdymu, galiojimo sustabdymo panaikinimu, galiojimo panaikinimu ar licencijos sąlygų laikymosi priežiūra. Licencija yra dokumentas, išduotas jame nurodytam licencijos turėtojui įstatyme nustatytai ūkinei komercinei veiklai vykdyti pagal šios veiklos reikalavimus. Licencijos turėtojas – įstatymo nustatytas fizinis, juridinis asmuo, užsienio juridinio asmens filialas, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gavę licenciją. Licenciją išduodanti institucija – tam tikros rūšies ūkinę komercinę veiklą reglamentuojančiame įstatyme nurodyta arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota išduoti licenciją institucija, įstaiga.
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad įmonė privalo turėti visas licencijas (leidimus), kurios įstatymuose numatytos kaip būtinos jos veiklos sąlygos.
Kiekvienai įstatymų nustatytai licencijuojamai veiklos rūšiai Lietuvos Respublikos Vyriausybė tvirtina licencijavimo taisykles, jeigu kiti įstatymai nenustato ko kita. Ūkinės komercinės veiklos licencijavimo metodiniai nurodymai yra patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. kovo 15 d. nutarimu Nr. 274 „Dėl ūkinės komercinės veiklos licencijavimo metodinių nurodymų patvirtinimo“.
• licencijų rūšys ir jų išdavimo sąlygos, pakartotinis licencijos išdavimas;
• licencijos formos;
• išduodamų licencijų registravimo tvarka;
• atsisakymo išduoti licencijas atvejai;
• licencijuojamos veiklos sąlygos, įskaitant licencijos turėtojų teises ir pareigas;
• licencijos sąlygų laikymosi priežiūros tvarka;
• licencijos galiojimo sustabdymo bei panaikinimo atvejai ir tvarka;
• licencijavimo taisyklėse gali būti nurodyti ir kiti reikalavimai bei sąlygos.
Ūkinės komercinės veiklos licencijavimo metodiniai nurodymai nustato bendruosius ūkinės komercinės veiklos licencijavimo principus, jų įgyvendinimą ir reikalavimus, kurių laikantis licencijuojama ūkinė komercinė veikla ir kuriais vadovaujantis rengiami projektai įstatymų, reglamentuojančių tam tikros rūšies ūkinės komercinės veiklos licencijavimą, ir licencijavimo taisyklės.
Bendrieji tam tikros ūkinės komercinės veiklos licencijavimo principai yra tikslingumas, nešališkumas, skaidrumas, visuotinumas (nediskriminavimas), racionalumas, efektyvumas, funkcijų atskyrimas, proporcingumas ir viešumas. Licencija išduodama neterminuotam laikui,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1849 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1849 ž.)
Darbo duomenys
  • Administracinio proceso referatas
  • 4 psl., (1849 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt