Vertinimas:............................
2008
Kaunas
I. ĮŽANGA
Visi žinome, kad Lietuvos geopolitinė padėtis ypatinga, nes Lietuva – tai tiltas tarp Rytų ir Vakarų. Šio tilto įvaizdis – geležinkelis, kadangi perspektyviausia ateities susisiekimo priemonė, pasak futurologų, – traukiniai.
Deja, skaudi patirtis rodo, kad keliaudami ar gabendami krovinius šiuo transportu toli gražu ne visada galime jaustis saugūs. Išpuolių prieš geležinkelių transportą daugėja: vien per pastarąjį dešimtmetį užfiksuota nemaža krovinių vagysčių, plėšimų, bėgių ardymo ir chuliganizmo atvejų.
Geležinkelio įranga geležinkelių ruožuose nepakankamai apsaugota. Ją nuolat gadina vadinamieji „aukso ieškotojai“ – tai dažniausiai asocialūs asmenys, siekiantys pasipelnyti iš metalo vagysčių. Pasitaikė atvejų, kai eismo reguliavimo sistemos sutrikdavo ir traukinių eismas būdavo paralyžiuojamas ilgą laiką tik dėl to, kad nepilnamečiai chuliganai suniokojo elektros prietaisų dėžę. Neretai traukiniai atakuojami akmenimis. Geležinkeliai tampa ir suaugusių, ir mažamečių teroristų objektu. Kai kurie atvejai buvo itin grėsmingi ir sukėlė skaudžias traukinių katastrofas. Pavyzdžiui, 1994 m. lapkričio 6 d. rytą buvo susprogdintas geležinkelio tiltas per Bražuolės upelį, o Valstybės dienos renginius 2001 m. liepos 6 d. Kaune nustelbė diversijos aktas, kai buvo išardytas geležinkelio bėgių ruožas. Dėl geležinkelio įrangos vagysčių ir chuliganų išpuolių bet kurią akimirką gali įvykti tragedija, todėl geležinkelių transporto saugumu Lietuvoje rūpinasi net dvi valstybinės struktūros: AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Transporto policija. Ta proga noręčiau pasiūlyti išsamiau susipažinti su Transporto policijos darbo specifika ir problemomis, kurias tenka spręsti Transporto policijos pareigūnams. Taip pat apie sukrėtusius Lietuvą sunkius nusikaltimus, kuriuos atskleidė bei ištyrė Transporto policijos pareigūnai per pastarąjį dešimtmetį.
II. TRANSPORTO POLICIJOS ISTORIJA
II.1 Transporto policija tarpukario Lietuvoje
Transporto policija atsirado kartu su nepriklausomais Lietuvos geležinkeliais. 1928 metų spauda (Policija. 1928 m. rugsėjis, Nr. 9) rašo, kad geležinkelių policija susiformavo 1924 metų pradžioje. Ligi tol geležinkelių tvarkos priežiūra buvo Krašto apsaugos ministerijos Susisiekimo skyriaus žinioje. Tvarką tuomet geležinkeliuose prižiūrėjo vadinamoji žandarmerija. Lietuvos geležinkeliai buvo suskirstyti ruožais ir didesnėms stotims vadovavo stočių ir ruožų komendantai, eilinių žandarų pareigos buvo panašios...
Šį darbą sudaro 2376 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!