Teritorijos įgijimas buvo aktualus jau nuo senų laikų, daug karų, kovų, užkariavimų, daug tarptautinių ginčų ir konfliktų, taip pat diskusijų sukelia šis klausimas. Kodėl kyla ginčai, nesutarimai dėl teritorijos įgijimo? Su kokiomis problemomis susiduriama? Ir daugelis kitų klausimų iškyla susidūrus su šia problema.
Teritorijos įgijimas yra sutrumpintas suvereniteto įgijimo apibrėžimas. Teritorijos suverenitetas reiškia “teisę vykdyti joje valstybės funkcijas be jokios kitos valstybės kišimosi” tačiau jis nebūtinai turi būti neribotas. Kitos valstybės sutarties ar vietinio papročio pagrindu gali įgyti ir antraeilių teisių į teritoriją, pavydžiui galima paminėti teisę važiuoti per ją.
Šiame darbe bandžiau atsakyti į visus iškilusius klausimus susijusius su tradiciniais teritorijos įgijimo būdais, pateikti trūkumus ir privalumus. Vienas iš pagrindinių principų tradicinių teritorijos įgijimo būdų yra tas, kad tai turi neprieštarauti įstatymams, tarptautinėms sutartimis, kad tai būtų teisėta.
a) Teritorijos perleidimas;
b) Okupacija;
c) Senatis
d) Gamtos veikimas;
e) Užkariavimas;
f) Bendras žmonijos palikimas;
Toliau šiame darbe aptariau politinius ir teisinius argumentus, sutartys, kurios reikalingos, norint teisėtai įgyti teritoriją ar jos dalį
Rašydama darbą naudojausi įvairia literatūra: Tarptautinemis sutartimis, konvencijomis, deklaracijomis ir kitais šaltiniais, kurie ir padėjo išnagrinėti šį darbą.
1
VALSTYBĖS POŽYMIAI
Visuotinai pripažinti valstybės požymiai yra įtvirtinti 1933 m. Montevideo Konvencijos dėl valstybių teisių ir pareigų pirmajame straipsnyje, kuriame teigiama, kad: “Valstybė kaip tarptautinės teisės subjektas turi turėti šiuos požymius: a) nuolatinius gyventojus; b) apibrėžtą teritoriją; c) vyriausybę; ir d) galimybę užmegzti santykius su kitomis valstybėmis.” Dar kartais priduriama ir pilietybės sąlyga, tačiau yra teigiama, kad gyventojų pilietybė – tai valstybingumo atributas, o ne valstybingumo buvimo sąlyga.
Kiekvienos valstybės būtinas atributas yra jos teritorija. Valstybės teritorija pagal tarptautinę teisę yra Žemės rutulio dalis ir teisėtai priklauso jos suveneriai valdžiai.
Valstybės teritorija – tai jos egzistavimo materialinė bazė, nes joje valsybė įgyvendina savo suverenitetą, kuris pasireiškia valstybinės valdžios viršenybe, šios valdžios vieningumu ir nepriklausomumu.
Visiškas ir išimtinis valstybės suveneritetas jos teritorijoje vadinamas valstybės teritorine viršenybe.
Kiekvienos valstybės teritorinė viršenybė yra dvejopa. Pirmiausia ji pasireiškia išimtine...
Šį darbą sudaro 5777 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!