Referatai

Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai

10   (1 atsiliepimai)
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 1 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 2 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 3 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 4 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 5 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 6 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 7 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 8 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 9 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 10 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 11 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 12 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 13 puslapis
Testamentų rūšys ir jiems keliami reikalavimai 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Pagrindinės temos: testamentų rūšys, oficialieji testamentai, asmeniniai testamentai, testamentų galiojimai, testamentų registras, testamentų vykdymas.

Ištrauka

Testamentas – tai asmeninis vienašalis įstatymo nustatyta tvarka ir forma testatoriaus sudarytas sandoris dėl jo turto paveldėjimo po mirties, kurį testatorius gali bet kada pakeisti, papildyti arba panaikinti ir kurio teisiniai padariniai atsiranda testatoriui mirus.
Testamentas, kaip vienašalis sandoris, sukelia teises ir pareigas tik vienai šaliai – įpėdiniams pagal testamentą. Paties testatoriaus testamentas nevaržo. Tai reiškia, kad testatorius gali bet kada sudarytą testamentą pakeisti arba panaikinti. Be to, testatorius gali sudaryti ne vieną, o kelis testamentus.
Testamentai gali būti oficialieji ir asmeniniai.
Oficialieji testamentai – tai testamentai, kurie sudaryti raštu dviem egzemplioriais ir patvirtinti notaro arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno atitinkamoje valstybėje.
Taip pat oficialiuosius testamentus gali sudaryti ir kurčnebyliai. Jei­gu kurčnebylis yra neraštingas ir pats negali per­skaityti ar surašyti testamento teksto, sudarant testamentą turi dalyvauti asmenys, kurie supranta gestų kalbą ir kuriais testatorius pasitiki. Tai gali būti testatoriui artimi žmonės (jo šeimos nariai, draugai ir pan.). Nekviestini asmenys, kurių in­teresai prieštarauja testatoriaus interesams. Nors šiame straipsnyje numatyta, kad jeigu testatorius raštingas, gali perskaityti testamentą ir patvirtinti raštu, surašant testamentą nereikia dalyvauti asmeniui, suprantančiam gestų kalbą. Tačiau to­kio asmens dalyvavimas pageidautinas, nes no­taras privalo išsiaiškinti tikrąja testatoriaus va­lią, išaiškinti jam testamento turinį ir padarinius. Šitai galima padaryti tik bendraujant su testatoriumi. Kitu atveju testatorius gali neteisingai su­vokti testamento turinį.
Notaras, prieš patvirtindamas te­stamentą, privalo nustatyti testatoriaus asmeny­bę. Testatorius privalo pateikti notarui asmens do­kumentą (pasą, darbo pažymėjimą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą atitinkamą dokumentą). No­taras, prieš patvirtindamas testamentą, privalo pa­tikrinti testatoriaus veiksnumą ir būklę. Tikrinant veiksnumą ir būklę galima pateikti testatoriui ati­tinkamus klausimus, prireikus užklausti teismą argydymo įstaigą. Notaras neturi tvirtinti testamen­to, jeigu testatorius dėl ligos, narkotikų ar alko­holio yra tokios būklės, kad gerai nesuvokia savo veiksmų reikšmės. Testamento projektą gali pa­rengti tiek pats testatorius, tiek notaras. Notaras atsakingas už testamento formą. Testamento tu­rinį nustato testatorius. Testamente bent vieną kartą žodžiu turi būti nurodyta testamento sudarymo data...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (4239 ž.)
Darbo duomenys
  • Šeimų teisės referatas
  • 14 psl., (4239 ž.)
  • Word failas 109 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt