Pagrindinės temos: testamentų rūšys, oficialieji testamentai, asmeniniai testamentai, testamentų galiojimai, testamentų registras, testamentų vykdymas.
Testamentas – tai asmeninis vienašalis įstatymo nustatyta tvarka ir forma testatoriaus sudarytas sandoris dėl jo turto paveldėjimo po mirties, kurį testatorius gali bet kada pakeisti, papildyti arba panaikinti ir kurio teisiniai padariniai atsiranda testatoriui mirus.
Testamentas, kaip vienašalis sandoris, sukelia teises ir pareigas tik vienai šaliai – įpėdiniams pagal testamentą. Paties testatoriaus testamentas nevaržo. Tai reiškia, kad testatorius gali bet kada sudarytą testamentą pakeisti arba panaikinti. Be to, testatorius gali sudaryti ne vieną, o kelis testamentus.
Testamentai gali būti oficialieji ir asmeniniai.
Oficialieji testamentai – tai testamentai, kurie sudaryti raštu dviem egzemplioriais ir patvirtinti notaro arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno atitinkamoje valstybėje.
Taip pat oficialiuosius testamentus gali sudaryti ir kurčnebyliai. Jeigu kurčnebylis yra neraštingas ir pats negali perskaityti ar surašyti testamento teksto, sudarant testamentą turi dalyvauti asmenys, kurie supranta gestų kalbą ir kuriais testatorius pasitiki. Tai gali būti testatoriui artimi žmonės (jo šeimos nariai, draugai ir pan.). Nekviestini asmenys, kurių interesai prieštarauja testatoriaus interesams. Nors šiame straipsnyje numatyta, kad jeigu testatorius raštingas, gali perskaityti testamentą ir patvirtinti raštu, surašant testamentą nereikia dalyvauti asmeniui, suprantančiam gestų kalbą. Tačiau tokio asmens dalyvavimas pageidautinas, nes notaras privalo išsiaiškinti tikrąja testatoriaus valią, išaiškinti jam testamento turinį ir padarinius. Šitai galima padaryti tik bendraujant su testatoriumi. Kitu atveju testatorius gali neteisingai suvokti testamento turinį.
Notaras, prieš patvirtindamas testamentą, privalo nustatyti testatoriaus asmenybę. Testatorius privalo pateikti notarui asmens dokumentą (pasą, darbo pažymėjimą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą atitinkamą dokumentą). Notaras, prieš patvirtindamas testamentą, privalo patikrinti testatoriaus veiksnumą ir būklę. Tikrinant veiksnumą ir būklę galima pateikti testatoriui atitinkamus klausimus, prireikus užklausti teismą argydymo įstaigą. Notaras neturi tvirtinti testamento, jeigu testatorius dėl ligos, narkotikų ar alkoholio yra tokios būklės, kad gerai nesuvokia savo veiksmų reikšmės. Testamento projektą gali parengti tiek pats testatorius, tiek notaras. Notaras atsakingas už testamento formą. Testamento turinį nustato testatorius. Testamente bent vieną kartą žodžiu turi būti nurodyta testamento sudarymo data...
Šį darbą sudaro 4239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!