Rašiniai

Temperamentas ir charakteris (3)

9.8   (2 atsiliepimai)
Temperamentas ir charakteris (3) 1 puslapis
Temperamentas ir charakteris (3) 2 puslapis
Temperamentas ir charakteris (3) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Kas tai yra temperamentas? Temperamentas - tam tikrų nuolatinių psichinių savybių kompleksas, apibūdinantis žmogaus emocinį gyvenimą, emocijų reiškimo elgsenos ir veiklos būdą. Neretai temperamento sąvoka vartojama kaip gyvybingumo, energingumo, aktyvumo sinonimas.
Suprantama, ne visus žmones galima tiksliai suskirstyti į keturis temperamento tipus: cholerikai, melancholikai, flegmatikai, sangvinikai. Tik nedaugelis yra gryni nurodytų tipų atstovai, o daugumos žmonių bruožai susimaišę – savo temperamentą priskirčiau melancholiko ir choleriko tipų mišiniui.
Melancholikai. Jų fiziologinis pagrindas — silpnas nervų sistemos tipas. Labai jautrūs ir net maža smulkmena gali sugadinti jiems nuotaiką. Jie neryžtingi, linkę į pedantiškumą, yra tikri tvarkos gerbėjai. Rigidiški. Intravertiški. Melancholikų senzityvumas padidintas, todėl silpni poveikiai sukelia stiprias reakcijas. Reaktyvumas ir aktyvumas žemi. Melancholikas yra jautrus, subtilių jausmų žmogus. Jis jautrus sau ir kitiems. Atsargus, apsisvarstantis. Dėl šių savybių melancholikas bendraujantiems su juo yra patrauklus. Tačiau jam pačiam yra nelengva. Jis, pavyzdžiui, gerai žino kultūringo elgesio taisykles, nori jų laikytis, tačiau dėl varžymosi, nepasitikėjimo, intravertiškumo sunkiau bendrauti su žmonėmis; tai gali sukelti nepasitenkinimą savimi, mažavertiškumo jausmą. Todėl labai svarbu melancholikui išsiugdyti aktyvumą, pasitikėjimą savo jėgomis. Tokio temperamento žmonėms nepatinka improvizacijos, jie nori, kad viskas būtų daroma pagal planą. Melancholikai labai lojalūs ir ištikimi, tačiau patys yra neramūs, įtarūs ir reiklūs, be to, jų nuotaikos nuolat keičiasi. Vengia sueigų, triukšmo, jiems sunkiau užmegzti ryšius, bendrauti didesnėse žmonių grupėse. Juos neretai kamuoja galvos skausmai, nemiga.
Cholerikai. Jų pagrindą sudaro stiprus nepusiausviras (stiprus jaudinimas ir silpnas slopinimas) nervų sistemos tipas. Būdingas polinkis vadovauti, nes turi tam reikalingų savybių: yra ryžtingi, siekiantys tikslo iki galo. Cholerikams būdingas žemas senzityvumas, aukštas aktyvumas ir ypač aukštas reaktyvumas. Jie rigidiški, ekstravertiški, jų reakcijų tempas pagreitintas, emocinis jautrumas padidintas. Didelis cholerikų aktyvumas, atkaklumas dažnai padeda jam gerai dirbti, mokytis, būti aktyviam visuomenininkui. Tačiau cho­lerikui sunkiau valdyti savo elgesį, išlaikyti pusiausvyrą, išvengti konfliktų. Salia ryžtingumo, atkaklumo, iniciatyvumo ir kitų lengvai besiformuojančių choleriko charakterio bruožų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 875 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (875 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos rašinys
  • 3 psl., (875 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Temperamentas

Temperamentas Psichologija
Peržiūrėti darbą

Psichikos tyrimo ypatumai. Trumpa tyrimo metodų charakteristika

Psichikos tyrimo ypatumai. Trumpa tyrimo metodų charakteristika Psichologija
Peržiūrėti darbą

Psichologinė serijinių žudikų charakteristika

Psichologinė serijinių žudikų charakteristika Psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį