Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, išsiplėtė atviro ekonominio, kultūrinio bei socialinio bendradarbiavimo ribos, o kartu su jomis, aktualūs tapo ir sąjungos šalių teisinių sistemų veiklos principai ir tvarka.
Viena iš tokių valstybių yra Belgijos Karalystė, tai valstybė vakarų Europoje, turinti sausumos sienas su Nyderlandais, Vokietija, Liuksemburgu ir Prancūzija, Šiaurės Vakaruose valstybės krantus skalauja Šiaurės jūra ir Duvro (arba Pa De Kalės) sąsiauris. Belgija yra viena tankiausiai gyvenamų šalių Europoje, tačiau gyvenimo lygis joje yra labai aukštas. Belgijos teisės sistema remiasi civiline teise ir yra kilusi iš Napoleono kodekso. Belgijoje pripažįstamos prancūzų, olandų ir vokiečių valstybinės kalbos.
Neabejotinai, tokia geografinė ir ekonominė valstybės padėtis bei Europos Sąjungos institucijų buvimas sutraukia nemažai įvairių valstybių keliautojų, pareigūnų, valstybės tarnautojų ir verslininkų, kuriems neabejotinai tenka susidurti ir su šios šalies teismo sprendimų vykdymu, sudėtingas jis ar paprastas būtų.
Belgijos Karalystėje, kaip ir kitose teisinėse valstybėse tarp kreditoriaus ir skolininko susiklosto nepageidautinos situacijos, kurias teisiškai teisingai galima išspręsti tik tam tikrų institucijų pagalba. Šiuo atveju kalbame apie santykius, kurie susiklosto tokiais atvejais kai skolininkas savanoriškai nesilaiko teisinio sprendimo, tuomet ieškovas gali įgyvendinti savo teises pasitelkdamas į pagalbą teismus ir taip priversti skolininką laikytis minėto teisinio sprendimo, tai vadinama priverstiniu vykdymu. Tam, kad priverstinis vykdymas būtų teisėtas, reikalingas vykdomasis dokumentas, kuris Belgijoje apibrėžiamas Teismų kodekso 1386 straipsnyje. Vykdomasis dokumentas tai ne šiaip formalumas, o svarbus dokumentas leidžiantis įsibrauti į asmeninę skolininko teisinę sritį. Toks dokumentas paprastai yra teismo sprendimas arba notarinis aktas. Pabrėžtina, kad gerbiant skolininko privatumą, galimi išimtinai atvejai kuomet dokumentas negali būti įvykdytas, tai yra laikas nuo 21 val. iki 6 val. ryto bei šeštadieniais ir sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis1. Tokį dokumentą kaip ir Lietuvoje vykdo antstolis, tik skirtumas nuo Lietuvos būtu tas, kad Belgijoje antstoliai yra teismo pareigūnai.
Dažniausiai sutinkami atvejai, kuomet priverstinis vykdymas taikomas pinigams atgauti, bet galimi atvejai, kad jis gali būti taikomas siekiant...
Šį darbą sudaro 4168 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!