Temos aktualumas. Teisės šaltiniai - teisės normų išraiškos ir įtvirtinimo būdai, veiksniai, kurie lemia teisės atsiradimą, formuoja teisinę sąmonę. Juose išreiškiami visuomenės interesai, idėjos, įsitikinimai, tikslai, kurie lemia teisės normos atsiradimą ir į kuriuos visuomet atsižvelgiama kuriant teisės normą. Teisės šaltiniai skirstomi pagal teisės normų įtvirtinimo būdą ir išraišką: klasikiniai teisės šaltiniai - teisės norminiai aktai, teisinis paprotys ir teismo precedentas, prie teisės šaltinių priskiriamos ir tarptautinės sutartys. Norint išsamiai išanalizuoti kiekvieną svarbų temos aspektą, atkreipiamas dėmesys ne tik į teismo precedento, kaip administracinės teisės šaltinio, bet ir į kitus administracinės teisės šaltinius: teisės normas, papročius, doktriną. Administracinės teisės šaltinių tema yra aktuali, nes administracinės teisės normos yra vienos iš svarbiausių, kadangi tiesiogiai reguliuoja visuomeninius santykius. Be to, aptartina ir teismo precedento samprata bei reikšmė kitose teisės šakose.
Dalykas: teismo precedento, kaip administracinės teisės šaltinio reikšmė.
Darbo tikslas: išanalizuoti teismo precedento, kaip administracinio teisės šaltinio reikšmę.
• išanalizuoti teismo precedento, kaip administracinės teisės šaltinio reikšmę.
Metodai: mokslinės literatūros, teisės aktų, teisminės praktikos analizė, apibendrinimas, lyginamasis metodas.
Darbo šaltiniai: rengiant darbą remtasi Lietuvos Respublikos teisės normų aktais, teismų praktika, teisės mokslininkų darbais.
1. TEISMO PRECEDENTO SAMPRATA
Tarptautinių žodžių žodyne “precedentas” apibūdinamas kaip faktas, įvykis, kuris gali būti pavyzdys ar pateisinimas kitiems panašiems atvejams. Visose teisės sistemose tai, kas teisėjų pasakyta nagrinėjant ankstesniuose ginčuose iškilusius klausimus, gali būti įdomu ir paskui, nagrinėjant bylas, kuriose yra panašių faktų. Jei teisėjas daro prielaidą, kad ankstesnieji sprendimai jo teisme ir aukštesniuosiuose teismuose buvo nagrinėjami kompetentingai, tai nėra pagrindo manyti, kad aplinkybėms nepasikeitus, panašus rezultatas būtų netinkamas. Teisės tęstinumas ir sugebėjimas numatyti pasekmes yra teigiami požymiai. Tokioje teisinėje sistemoje, kurioje teisėjas neturi paisyti ankstesnių sprendimų, teoriškai iš ankstesnių bylų kylančios teisės naudingumas yra toks pat, kaip ir ten, kur teisėjai privalo jais remtis, jei tarsime, kad efektyvi ataskaitų apie bylas sistema įgalina juos susipažinti su materialine teise, išplaukiančia iš ankstesnių bylų. Jei normos,...
Šį darbą sudaro 6698 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!