I. Įvadas 2
II. Sužalojimai 3
Sužalojimų faktoriai 3
III. Sužalojimai bukais daiktais 4
Bukais daiktais padarytų žaizdų ypatybės 4
Kritimas iš aukštumos 5
IV. Transporto traumos 5
Sužalojimai susidūrus su pėsčiuoju 6
Sužalojimai pervažiuojant ratu 7
Sužalojimai automobilio viduje 8
Sužalojimai iškritus iš automobilio 9
Kūno prispaudimas automobiliu prie kitų daiktų 10
V. Geležinkelio traumos 10
VI. Šaunamieji ginklai 12
Sužalojantys šūvio veiksniai 12
Šautinių sužalojimų klasifikacija 14
Šūvio atstumo nustatymas 15
Sužalojimai šratais 16
Sužalojimai automatine serija 16
Šautiniai sužalojimai per kliūtį 17
VII. Išvados 18
VIII. Naudota literatūra 19
• geležinkelio traumos.
Mano manymu geras kūno sužalojimo faktoriaus išanalizavimas palengvina ikiteisminio tyrimo darbą, padeda lengviau nustatyti dėl kurių priežasčių žmogus patyrė traumų ir kokiomis aplinkybėmis esant jis žuvo. Juk dauguma nusikaltimų žmogaus orumui, sveikatai arba gyvybei negali būti nuodugniai ištirti be teismo medicinos, nebūtų galima pilnai nustatyti įvykio aplinkybes ir surasti to kaltininką ar kaltininkus. Taip pat galima konkrečiai nustatyti įvykusio nusikaltimo sudėtį jo ypatybes ir braižą.
Todėl aš ir iškėliau sau kaip pagrindinį tikslą, kuo geriau ir išsamiau susipažinti su sužalojimo faktoriais, autotraumomis, šautinėmis žaizdomis ir t.t., nes manau, kad ateityje šios žinios man pasitarnaus.
Taigi šiame savarankiškame darbe aš ir pabandysiu atskleisti kai kuriuos teismo medicinos ir ekspertizės darbo bruožus ir specifiką.
Geležinkelio traumos daug retesnes nei auto – arba mototranspsporto traumos, tačiau kur kas sunkesnės ir daugeliu atvejų mirtinos.
Geležinkelio traumų rūšys:
Pagrindiniai žalojantys veiksniai yra judančio traukinio ratai ir bėgiai, atsikišusios dalys, o avarijos metu – vidaus interjero dalys.
Būdingiausi geležinkelio traumai sužalojimai padaromi pervažiuojant ratais. Kūnas, patekęs tarp judančio rato ir geležinkelio bėgio, padalijamas, o galūnė amputuojama, nes rato skiauterė veikia žirklių principu. Amputavimo pakraščiuose matyti tiktai geležinkelio traumai būdingi specifiniai sužalojimai – suspaudimo ir nubrozdinimo juostos.
Suspaudimo juosta – tai judančio rato apvado ir bėgio galvutės viršutinės dalies atspaudas odoje. Judančio rato ir kūno dalies pirminio sąlyčio metu rato skiauterė suspaudžia ir patempia žemyn nedidelę odos skiautę. Susidaręs 2-5 cm ilgio ir 12-15 cm pločio nubrozdinimas pereina į 8-14 cm pločio suspaudimo juostą. Viršutiniame traumuojamos kūno dalies paviršiuje susidaro kiek platesnė suspaudimo juosta dėl rato poveikio, o apatinėje – dėl bėgio galvutės poveikio. Kūno sąlyčio su ratu pabaigoje šios juostos dažnai susijungia. Suspaudimo juosta yra raudonai violetinės spalvos, pergamento konsistencijos. Praėjus 12 val., suspaudimo juosta tampa raudonai ruda, išdžiūsta ir dar labiau sustandėja. Jos kraštai gana lygūs, dažni ovalios formos įtrūkimai, ypač jei pervažiuota per krūtinę arba pilvą. Sutraiškytoje paodėje būna...
Šį darbą sudaro 2500 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!