Tema: Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai civilinėje teisėje ir teismų praktikoje.
Potėmė: Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principų taikymas civilinėje teisėje ir teismų praktikoje.
Aktualumas: Su teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais civilinėje teisėje ir teismų praktikoje susiję klausimai niekada nebus perdaug išnagrinėti. Labai populiaru taikiti teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus civilinėje teisėje ir teismų praktikoje. Sprendžiant daugeį civilinių bylų reiktų taikyti šiuos principus norint, kad sprendimai būtų teisingi.
Problema: visuomenė per mažai žino apie teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus, kurie turi būti taikomi sprendžiant civilines bylas.
Tikslas: apibūdinti teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus civilinėje teisėje ir teismų praktikoje. Išanalizuoti šių principų reikšmę.
• Gebėti taikyti praktikoje teisės aktus, atsirinkti reikiamą informaciją;
• Padaryti išvadas ir teikti siūlymus.
Objektas: Civilinė teisė
1. Teisingumo sąvoka ir jo vykdymo procedūra
Teisingumas - tai ypatinga valstybinės veiklos funkcija, vykdoma teisminiuose posėdžiuose (kai kur teisminiai posėdžiai suprantami kaip teismo, teisiamasis, teisminis posėdis), nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas. Baudžiamosiose bylose teisiamieisems (kaltininkams) skiriant bausmes, o nekaltus išteisinant. Civilinėse bylose įpareigojant civilinius atsakovus įvykdyti teismo paskirtą civilinę teisinę pareigą.
Teisingumas - valstybinės veiklos sritis, procesas sudėtingas, nes sprendžiamas žmogaus likimas. Teisingumas vykdomas įstatymo nustatyta tvarka. Pažeidus ją iškyla atsakomybė.
Teisingumo vykdymas: teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, kurie priima sprendimus ir nuosprendžius Lietuvos Respublikos vardu. Įsigalioję teismų sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ir nutarimai yra privalomi visoms valstybinės valdžios ir valdymo institucijoms, įmonėms, įstaigoms, organizacijoms bei fiziniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Lygybė įstatymui ir teismui: žinoma, kad įstatymui ir teismui visi asmenys yra lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažūrų pagrindu.
Teisę į teisminę gynybą turi visi Lietuvos Respublikos piliečiai: nuo kėsinimosi į jų gyvybę ir sveikatą, asmeninę laisvę, nuosavybę, garbę ir orumą, kitas LR Konstitucijos ir įstatymų jiems garantuotas teises ir laisves, taip pat į teteisminę gynybą nuo valstybinės valdžios ir valdymo...
Šį darbą sudaro 3239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!