Referatai

Teisingumas ir visuomenės nauda

9.8   (2 atsiliepimai)
Teisingumas ir visuomenės nauda 1 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 2 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 3 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 4 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 5 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 6 puslapis
Teisingumas ir visuomenės nauda 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Teisės filosofijos referatas. John Stuart Mill ir Fridrich von Hayek teorijų šiame kontekste aptarimas.

Ištrauka

Teisingumo ir naudos ryšį analizavo utilitarizmo atstovas John Stuart Mill. Utilitarizmas - etikos teorija, teigiamas elgesio pasekmes laikanti jo dorumo kriterijumi. Pasekmės šioje teorijoje vertinamos pagal tai, kiek jos yra naudingos individams. Naudingumas dažniausiai siejamas su malonumu, kurį patiria individai. J. S. Mill teigia, kad teigiamas (teisingas) elgesys bus toks, kurio pasekmės suteiks individams daugiau malonumo ir sukels mažiau skausmo nei bet kuri kita alternatyva. Šis teiginys grindžiamas tuo, kad kiekvieno individo pagrindinis tikslas patirti kuo daugiau malonumo, pasiekti kuo didesnę laimę ir patirti kuo mažiau skausmo; kiti dalykai trokštami tiek, kiek jie padės pasiekti pagrindinį tikslą. Tai laikoma pradiniu principu, aksioma, kurios, anot J. S. Mill nereikia įrodinėti, nes tai akivaizdu. Malonumas čia suprantamas labai plačiai, apima ir dvasinį bei intelektualinį pasitenkinimą. Tais atvejais, kai yra kelios alternatyvos, kurių kiekviena suteikia tam tikrą naudą, būtina spręsti, kuri nauda didesnė. Vienas iš kriterijų yra ilgalaikiškumas: akcentuojama, kad daug svarbiau pasiekti ilgalaikę naudą. Kitas pateiktas kriterijus mažiau apčiuopiamas. Teigiama, kad vienos rūšis malonumas individų labiau trokštamas nei kitos. Čia remiamasi individų patirtimi: individas, patyręs kelių rūšių malonumą nesunkiai nuspręs, kurio trokšta labiau. Į naudos kiekybę atsižvelgiama tik derinant ją su kokybe. Be to, dvasinis bei intelektualinis malonumas turi prioritetą prieš fizinį.
Svarbu tai, kad kalbant apie naudingumą, kaip apie teisingo elgesio kriterijų, turima omenyje ne atskiro individo gaunama, o bendra nauda. Elgesys, atitinkantis moralės normas, negali būti savanaudiškas. Individo laimė nėra priklausoma tik nuo jo paties veiksmų - ją, tiesiogiai ar netiesiogiai, taip pat lemia ir kitų asmenų veiksmai. Tad tam, kad kiekvienas individas pasiektų kuo didesnę laimę ir maksimaliai sumažintų skausmą, nepasitenkinimą, reikia pasiekti kuo didesnę bendrą naudą. Bendros naudos siekimas neturi būti pareiga; turi būti giliai suvoktas bendros naudos prioritetas prieš asmeninę; asmens moralinės nuostatos turi jam drausti daryti tai, kas žalinga.
2. Neteisinga pažeisti asmens moralinių teisių. Gali būti neteisingų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2391 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2391 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisių filosofijos referatas
  • 7 psl., (2391 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Referatas. Teisingumas ir moralumas Kanto filosofijoje

Referatas. Teisingumas ir moralumas Kanto filosofijoje Teisės filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt