▪ nekaltumo prezumpcija,
▪ kiekvieno kaltinamojo nusikaltimo padarymu teisė būti skubiai ir išsamiai jam suprantama kalba informuotu apie pateikiamo jam kaltinimo pobūdį ir pagrindą,
▪ teisė turėti pakankamai laiko ir galimybių pasirengti savo gynybai,
▪ teisė gintis pačiam ar padedamam savo paties pasirinkto gynėjo arba, nemokamai gauti advokato pagalbą,
▪ garantuojamos tos pačios kaltinimo liudytojams ir gynybos liudytojams iškviesti ir apklausti taikomos sąlygos,
▪ nemokama vertėjo pagalba.
• Europos žmogaus teisių teismo precedentinė praktika
• F.C.B. bylos prieš Italiją bylos analizė
Šio darbo tikslas ir uždaviniai lemia, kad jame dominuoja loginis, sisteminis metodai, kai kuriais atvejais naudojamas lyginamasis metodas. Išvados grindžiamos logine (dedukcine) ir sistemine teisinės literatūros analize.
Šaltinius, kuriais remtasi analizuojant šią temą, lėmė temos tikslas ir uždaviniai. Svarbiausiu šaltiniu laikoma Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija. Taip pat remtasi Europos žmogaus teisių komisijos ir Europos žmogaus teisių teismo spendimais. Atitinkamai darbui buvo svarbūs šią sritį tyrinėję autoriai: V.Vadapalas, D. Jočienė, V. Berger., D. Gomien.
1. TEISMO NEPRIKLAUSOMUMO IR NEŠALIŠKUMO PRINCIPAS EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ KONVENCIJOJE
Tam, kad galėtume analizuoti teisingo bylos nagrinėjimo principą, bei su juo susijusius teismo nepriklausomumo ir nešališkumo principus, privalu atskleisti šio principo užimamą vietą Konvencijoje. V.Vadapalas Konvencijoje įtvirtinamas teises ir laisves suskirsto į septynias grupes:
1. Elementarios žmogaus teisės (2 str. teisė į gyvybę., 3 str. kankinimų ar žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ar bausmės draudimas, 4 protokolo 1 str. draudimas atimti teisę tik dėl to, kad jis negali įvykdyti sutartinio įsipareigojimo.
2. Teisė į laisvę- 5 str. pateikiamas sąrašas, kada galimas suėmimas, sulaikymo trukmė ir kt.
3. Teisminės garantijos- 6 str.
4. Privataus ir šeimos gyvenimas - 8 str., 7 protokolo 5 str.- gerbiamas asmeninis, šeimos gyvenimas, buto neliečiamybė, susirašinėjimo slaptumas, sutuoktinių lygiateisiškumas tarpusavio santykiuose ir santykiuose su vaikais.
5. Pagrindinės laisvės - 10 str. – laisvė reikšti savo įsitikinimus, mintis, 9 str. teisė į minties sąžinės, religijos laisvę.
6. Teisė į nuosavybę – 1 protokolas 3 str. teisė taikiai...
Šį darbą sudaro 5166 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!