Referatai

Teisinė doktrina

10   (1 atsiliepimai)
Teisinė doktrina 1 puslapis
Teisinė doktrina 2 puslapis
Teisinė doktrina 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teisės doktriną galima apibrėžti kaip nuostatų taisyklių, principų, suformuluotų didelį autoritetą turinčių mokslininkų ir praktikų, visumą, kuriai suteikiama visuotinai privaloma reikšmė.
Doktrina, arba kitaip autoritetinga nuomonė, - tai veinas seniausių tekstinių teisės šaltinių, žinomas jau nuo senovės Romos laikų. Jau III a. kai kuriais Romos juristais buvo galima remtis kaip įstatymo tekstu. 426 m. imperatorius Valentinianas išleido nurodymą dėl privalomo juristų citavimo priimant teismų sprendimus.
Doktrina priskiriama šaltiniams, kurie nėra tiesiogiai privalomi. Doktrinos teisioginė įtaka pradeda reikštis, kai teisė nėra susiformavusi, kai jos kokiu nors klausimu apskritai nėra arba kai tiesiogiai privalomi šaltiniai neaiškūs, nepilni.
Reikšmingumas, kurį teisėjai suteikia teoriniams raštams, kinta priklausomai nuo daugelio aplinkybių. Tarp jų yra autoriaus reputacija bei tai, ar autorius išreiškia tik savo požiūrį, ar atstovauja bendrai labiausiai gerbiamų autorių nuomonei. Apskritai galima teigti, kad civilinės teisės teisėjai labai domisi mokslininkų nuomone, kuri išsakoma bendruose bei specializuotuose traktatuose. Taip pat autoritetingos nuomonės yra išsakomos kodeksų komentaruose, monografijose, mokslo daktarų disertacijose, publikacijose bei nagrinėjant bylas teismuose. Nuolatinė teoretikų kritika dažnai verčia permąstyti susiklosčiusią nuomonę, o kartais netgi lemia tai, kad tvirtai nusistovėjusios teismo pozicijos išvis atsisakoma.
Išskiriamos kelios teisinės doktrinos funkcijos. Ji formuoja teisės principus ir vertina jų svorį. Teisės doktrina nustato teisės normų ir principų kolizijų sprendimų taisykles ir tiria jų hierarchiją. Taip pat nagrinėja teisėjo diskrecijos ribas bei nustato kiekybinius reikalavimus teisinių taisyklių turiniui.
Doktrinos dielę reikšmę kontinentinei teisei turi todėl, kad šioje tesinėjė tradicijoje nėra ataskaitų apie teismų sprendimus. Kadangi precedentinė teisė teoriškai neprivaloma, civilinės teisės sistemoms stinga autorių, dalykiškai ir išsamiai cituojančių bylas, kad šios būtų tiesiogiai prieinamos ir kad bylos būtų suderintos tarpusavyje bei su įstatymais. Šių priemonių nebuvimas savo ruožtu labai komplikuotų formalios stare decisis taisyklės galiojimą. Esant tokioms aplinkybėms, reikšmingiausias bylas surenkantys bei analizuojantys periodiniai leidiniai ir moksliniai veikalai tampa svarbiausiais šaltiniais, kuriais gali būti pasikliaujama atliekant tyrimą.
Teisės doktrinos reikšmė skirtingų valstybių teismo procese...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1084 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1084 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisių teorijos referatas
  • 3 psl., (1084 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Teisinė atsakomybė rašto darbas

Teisinė atsakomybė rašto darbas Teisės teorija Peržiūrėti darbą

Teisinė atsakomybė ir jos rūšys

Teisinė atsakomybė ir jos rūšys Teisės teorija Peržiūrėti darbą

Teisinės valstybės bruožai

Teisinės valstybės bruožai Teisės teorija Peržiūrėti darbą

Teisinės atsakomybės samprata ir bendrieji jos požymiai

Teisinės atsakomybės samprata ir bendrieji jos požymiai Teisės teorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt