Civilinio proceso teisės kursinis darbas
Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad Lietuvos Respublika E. Geležausko byloje pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnio pirmojoje dalyje įtvirtintą teisę į tinkamą teismo procesą. Pažeidimas konstatuotas dėl to, kad civilinėje byloje pagal E. Geležausko ieškinį priimtas ir įsiteisėjęs Telšių rajono apylinkės teismo sprendimas penkerius metus nebuvo vykdomas. Šiuo sprendimu Telšių apskrities viršininko administracija buvo įpareigota ieškovui natūra atkurti nuosavybės teises į jo senelio iki nacionalizacijos turėtą žemės sklypą, tačiau teismo sprendimui ir ieškovo bei antstolio raginimams jį įvykdyti Telšių apskrities viršininko administracija nepakluso. Sulaukęs palankaus Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo E. Geležauskas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui padavė prašymą dėl proceso atnaujinimo įsiteisėjusiu teismo sprendimu užbaigtoje Telšių rajono apylinkės teismo byloje.
Ar procesas gali būti atnaujintas E. Geležausko nurodytu pagrindu. Atsakymą pagrįskite.
Teisės taikymo praktikoje, dėl įvairių – tiek objektyvių, tiek subjektyvių – priežasčių, gali atsirasti ir atsiranda situacijų, kai tam tikros teisinį pobūdį turinčios aplinkybės, reikšmingos asmens teisių įgyvendinimui, nepatenka į teisinio reguliavimo (įstatymais) sritį. Visuomeninių santykių greita kaita bei intensyvi plėtra, įstatymų leidėjo nesugebėjimas numatyti visų aplinkybių, kurios turi būti sureguliuotos teisės normomis, netobula juridinė technika gali būti įvardijamos kaip priežastys, dėl kurių ir atsiranda vadinamos teisinio reguliavimo spragos, t.y. teisės normos nebuvimas – teisės spraga2. Skiriant teisę ir įstatymą, tiksliau, įstatymą laikant teisės įkūnijimu, reikia ieškoti įstatymų (teisės aktų visumos) spragų, o teisės šaltiniais laikant papročius ir precedentus, kalbama apie teisės spragas apskritai3. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso4 (toliau – CK) 1.3 str. 1 dalyje išvardyti pirminiai teisės šaltiniai, sudarantys vadinamąją statutinę civilinę teisę, tačiau tai nėra vieninteliai civilinės teisės šaltiniai, nes dar vienas, kaip tiesioginis šaltinis – jus non scriptum – nurodytas CK 1.4 straipsnyje (ne usus fori), o taip pat prie šaltinių priskiriami CK 1.2, 1.5 ir kituose straipsniuose įtvirtinti bendrieji teisės principai, bei kaip netiesioginiai teisės šaltiniai: teismo precedentas (CK 1.5 str. 3-4...
Šį darbą sudaro 8560 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!