Temos aktualumas. Nagrinėjama teisės į juridinio asmens pavadinimą problema yra labai aktuali šiuolaikinėje visuomenėje dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, esant kapitalistinei santvarkai ir egzistuojant nepaprastai plačiai ne tik šalies, bet pasaulinei rinkai, svarbu užtikrinti juridinių asmenų teisę į pavadinimą dėl ypatingos įmonių, įstaigų, organizacijų, etc. gausos. Kitas šios problemos aspektas – garantuoti sąžiningą konkurenciją ir neleisti juridiniam asmeniui kėsintis į jau įregistruotą, naudojamą ir žinomą pavadinimą, siekiant savanaudiškų, pasipelnymo, populiarumo ar kitokių tikslų. Jau praeityje tie laikai, kai buvo deklaruojamos ir ginamos vien tik žmogaus, piliečio teisės ir laisvės. Dabar ne mažesnę reikšmę turi ir juridinio asmens teisės, štai kodėl yra aktualu jas aptarti.
Darbo tyrimo objektas – Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta teisė į juridinio asmens pavadinimą, jos gynyba.
Šio darbo tikslas – įvertinti teisės į juridinio asmens pavadinimą gynimo būdus, atskleisti jų reikšmę ir teisinę svarbą, bei pabrėžti šios teisės gynimo aktualumą Lietuvos teismų praktikoje.
Pagrindiniai darbo uždaviniai – apibūdinti juridinio asmens pavadinimo sampratą, sudarymą, apsaugą; išanalizuoti teisės į juridinio asmens pavadinimą teisinį reglamentavimą, gynimo būdus; palyginti istoriškai dabartinį teisės į juridinio asmens pavadinimą teisinį reglamentavimą su anksčiau galiojusiu įstatyminiu reglamentavimu; aptarti teismų praktiką, sprendžiant bylas dėl teisės į juridinio asmens pavadinimą gynybos bei padarytos žalos atlyginimo.
Naudojami metodai: analizuojant pagrindines teisės normas, susijusias su juridinio asmens pavadinimo sudarymu, keitimu, jo gynyba, bus stengiamasi atskleisti tikruosius įstatymo leidėjo tikslus (naudojamas teleologinis tyrimo metodas), pagrįsti keliamas prielaidas (loginis tyrimo metodas). Taip pat bus bandoma lyginti dabartinį teisės į juridinio asmens pavadinimą užtikrinimą ir anksčiau buvusį, bandant aptarti dabar nebegaliojantį Lietuvos Respublikos firmų vardų įstatymą ir atskleidžiant jo įtaką dabartiniam Lietuvos Respublikos civiliniam kodeksui (tai istorinis tyrimo metodas).
Naujasis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įsigaliojęs 2001 metų liepos 1 dieną įtvirtina civilinių teisių ir pareigų atsiradimo pagrindus. Čia numatyta, kad civilinės teisės ir pareigos atsiranda šio kodekso ir kitų įstatymų numatytais pagrindais, taip pat iš fizinių...
Šį darbą sudaro 6422 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!