Referatai

Teisės į gyvybę pradžia

9.4   (2 atsiliepimai)
Teisės į gyvybę pradžia 1 puslapis
Teisės į gyvybę pradžia 2 puslapis
Teisės į gyvybę pradžia 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas. Remiamasi Europos žmogaus teisių teismo praktika.

Ištrauka

Įvairiose valstybėse labai skirtingai traktuojamą žmogaus vaisiaus teisių padėtį lemia vadinamoji „nulinė metafora“, pagal kurią vaisius neturi jokios būdingos teisinės padėties, išskyrus tokią, kokia jam yra suteikiama priklausomai nuo visuomenės ar kai kurių individų tikslų. Todėl dažniausiai vaisiaus gyvybės vertė priklauso nuo socialinės sąrangos, o ne nuo moralinio „asmens“ statuso . Vaisiaus padėtis visuomenėje vertinama pagal jos pačios socialines nuostatas, dažniausiai neatsižvelgiant, ar vaisius turi vidinių savybių, kurios įrodytų žmogiškosios būtybės bruožus.
Dažnai tarptautiniuose dokumentuose vengiama konkrečiai apibrėžti gyvybės pradžios momentą. Kai kurios valstybės, pvz., daugelis Lotynų Amerikos valstybių, pripažįsta, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo pradėjimo. Kitos valstybės, pvz., Didžioji Britanija, Kinija ir daugelis kitų, žmogaus teisę į gyvybę įstatymiškai pripažįsta tik po gimimo. Amerikos žmogaus teisių komisija išaiškino, kad Amerikos žmogaus teisių konvencijos 4 str. numatyta teisė į gyvybę ne visais atvejais ginama nuo prasidėjimo momento .
Kai kuriuose tarptautiniuose dokumentuose nurodoma, kad teisė į gyvybę ginama prieš gimimą, tačiau tai neretai būna deklaratyvaus pobūdžio normos. Daugelyje pasaulio valstybių teisiškai nėra apibrėžta, nuo kada pripažįstama teisė į gyvybę ir kada jai suteikiama apsauga.
Europos žmogaus teisių teismas iki šiol vengia atsakyti, ar žmogaus vaisius gali būti prilyginamas žmogui, kad jo gyvybė būtų ginama lygiai taip pat, kaip ir žmogaus gyvybė. 2004 m. liepos 8 d. sprendime Vo v. France Teismas nurodė, kad nėra nei pageidautina, nei įmanoma atsakyti į klausimą, ar negimęs vaikas laikomas žmogumi pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau – EŽTK) 2 str. Teismas laikosi pozicijos, kad teisės į gyvybę pradžia – tai ne tik teisinis, bet ir medicininis, filosofinis, etinis, religinis klausimas. Kiekvienoje valstybėje gali būti skirtingas požiūris į gyvybės pradžią. Teismas rėmėsi ir Europos Komisijos Europos grupės dėl mokslo ir naujųjų technologijų etikos nuomonės dėl tyrimų, susijusių su žmogaus embrionų panaudojimu, išvada, kurioje nurodoma, kad nuomonių skirtumas dėl to, ar gali būti leidžiami embrionų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1368 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1368 ž.)
Darbo duomenys
  • Bioteisės referatas
  • 3 psl., (1368 ž.)
  • Word failas 41 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Teisės mirti (eutanazijos) legitimumo problema

Teisės mirti (eutanazijos) legitimumo problema Bioteisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt