Teisėkūros ir juridinės technikos sąvokos,oblektai ir tikslai,priemonės teisės aktų kokybei gerinti jų sisteminimas;reikalavimai strūktūrai ir kalbai. Norminio teisės aktorengimo technika ir išorinė forma. Yra summary. Labai geros išvados, kurios dėstytojui patiko.
Neveltui savo kursinį darbą pradedu filosofo, gyvenusio dar senovės Romoje žodžiais. Šis trumpas posakis turėtų būti vienas iš pagrindinių nurodymų mūsų įstatymų leidėjui. Tačiau realybė, deja, byloja ką kita …1990 kovo 11-ąją atkūrus nepriklausomybę, įstatymai Lietuvoje savarankiškai leidžiami jau dvyliktus metus ir apie jų kūrimą, leidimą, priėmimą, įsigaliojimą, šių procedūrų teigiamus bei itin apie neigiamus bruožus buvo išties nemažai kalbėta, rašyta bei diskutuota. Vis dėlto, mano manymu, teisėkūros procesas Lietuvoje išlieka atviru klausimu, nes jis toli gražu nėra toks, kokiu būtų patenkinti patys įstatymų leidėjai ir, svarbiausia, įstatymų leidybos adresatai- Lietuvos Respublikos piliečiai. Labiausiai žmones trikdantis dalykas, tai nepaprastai didelė įstatymų gausa ir dažnas jų keitimas. Čia ir įžvelgiu didžiausia problemą- įstatymų leidėjas, kaip jam ir privalu, įstatymus leidžia, bet pirmenybę teisėkūros procese teikia ne norminių teisės aktų kokybei, bet jų kiekybei. Iš šio trūkumo kyla vėl kitos problemos: norminiai teisės aktai nėra pakankamai veiksmingi, dažnai keičiami, pildomi, taisomi jie netampa reikšmingu visuomeninių santykių reguliatoriumi, efektyviai negali spręsti kylančių problemų ir t .t .
Teisėkūros technikos problemos, yra įdomios ir bent kiek aktualios, tiek tiesioginiams teisėkūros proceso dalyviams, tiek žmonėms jame nedalyvaujantiems, tačiau kasdieniame gyvenime susiduriantiems įstatymų painiava. Frazė “išleisti įstatymą“ atrodo įprasta ir tik kol nepradedi gilintis į teisėkūros procesą. Konkretus norminis teisės aktas, kol pasiekia savo adresatą, praeina daugybę formalių, ilgai trunkančių procedūrų ir dažnai atsitinka taip, kad vienas iš svarbiausių dalykų-teisės akto kaip formalaus, norminio pobūdžio dokumento, kokybė, jo prieinamumas dažnai lieka antrame plane. Mums, kaip žmonėms studijuojanties teisę, aktualios, šios, teisės aktų kūrime kylančios problemos, todėl pasigilinti į teisėkūros technikos problemas tikrai įdomu ir praktiškai naudinga, nes rengiantis darbui studijuota literatūra praplečia teisinių žinių akiratį, pagilina supratimą .
Kursinio darbo uždavinys-atskleisti teisės normų kūrimo įforminimo ypatumus, apžvelgti teisės mokslininkų nuomones, teisėkūros technikos sąvoką, išnagrinėti būdus ir priemones, kurie būtini, norint sukurti logišką, aiškų, tikslų teisės aktą, aptarti norminių...
Šį darbą sudaro 8894 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!