Visuomenė – tai individų visuma, kuri susijusi tarpusavyje socialiniais ryšiais. Visuomenė nėra stabili, ji pastoviai juda, keičiasi, progresuoja. Kai visuomenėje viešpatauja bendrija, kurios individai pasižymi aukšto intelekto ir kultūros lygiu, tai visuomenė progresuoja, bet jeigu visuomenės branduolį sudaro žemo intelekto žmonės, tai visuomenėje vyksta demoralizacijos procesas, kyla konfliktai, socialiniai prieštaravimai.
Visuomenė yra sudaryta iš atskirų egoistinių individų, besiekiančių savų intereso įgyvendinimo, laisvės, gerovės. Tokie subjektai yra tarpusavyje susiję būtinumo santykiais. Kiekvienas individas nori, kad jo interesas būtų įgyvendintas, tačiau jis turi įsipareigoti gerbti kito individo siekimą bei patį interesą. Taigi teisė kyla iš būtinų individų tarpusavio santykių.
Mano pasirinkta darbo tema – ” Teisė kaip visuomeninė sutartis“. Kodėl? Ši tema man pasirodė įdomi, be to aš norėjau atsakyti į sau iškeltus, bei rūpimus klausimus: kokiu pagrindu teisė kildinama iš visuomeninės sutarties? Ar ši sutartis įtvirtinta juridiškai? Kaip tarpusavyje susijusi teisė ir teisingumas? Koks termino - teisė įvairumas? Ir daugelį kitų į kuriuos bandysiu atsakyti.
Mano darbą sudaro įžanga, kurioje aš nurodau šios temos pasirinkimo priežastis, darbo kryptis, struktūrą. Dėstomojoje dalyje stengsiuosi atskleisti darbo esmę, o išvadose apibendrinsiu visą savo darbą.
Rašant šį darbą naudojausi įvairia literatūra: vadovėliais, periodika, kita literatūra.
2Teisė tai idėja, įtvirtinta normoje ir įgyvendinta visuomeniniuose santykiuose.
Teisė – tai sudėtingas visuomeninių santykių reguliatorius.
Tokios teisės definicijos nurodomos teisės teorijos vadovėliuose. Tačiau įdomu kaip teisę supranta paprasti žmonės? Kiekvienam individui teisė visų pirma yra tvarka visuomenėje.
Vieniems piliečiams teisė tai įstatymai, galiojantys šalyje, kitiems – suteiktos jiems teisės ir pareigos, dar kitiems – tai galimybė apsiginti nuo nusikaltimų, dar kitiems teisė susijusi su teismų veikla. Galima teigti, kad visi šie teiginiai apie teisę yra teisingi, Tačiau šie teiginiai toli gražu neidentifikuoja teisės kaip definicijos pilnąja prasme.
Teisė – labai sudėtingas reiškinys. Galima sakyti, kad ji apima 3 lygmenis, etapus. Pirmasis teisės lygmuo tai idėja, antrasis – tai teisinė norma, trečiasis – visuomeniniai santykiai.
Teisinė idėja gimsta visuomenėje, tai...
Šį darbą sudaro 2766 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!