Pasauliniai įvykiai ir kitos priežastys, kurios nulėmė Tautų Sąjungos žlugimą. Žlugimo pasekmės
Pirmasis pasaulinis karas privertė žmoniją ieškoti būdų, kaip ateityje išsaugoti taiką ir išvengti panašių pasaulinio masto katastrofų. 1917 m. JAV prezidentas W.Wilsonas savo Keturiolikoje punktų pareiškė, kad būtina visuotinė valstybių asociacija, suteiksianti tiek mažoms, tiek didelėms valstybėms abipuses politines nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo garantijas.
Pagrindiniai Tautų Sąjungos tikslai buvo skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir užtikrinti tarptautinę taiką ir saugumą. Organizacijos statuto 10 straipsnis įpareigojo valstybes nares gerbti ir saugoti nuo užsienio agresijos viena kitos teritorinį vientisumą ir politinę nepriklausomybę. Pagal statuto 11 straipsnį, kiekvienas karas ar karo grėsmė laikytina visos Tautų Sąjungos reikalu.
Kodėl gi Tautų Sąjunga žlugo? Kodėl nebuvo pasiekti statute apibrėžti tikslai ir uždaviniai? Daugybė istorijos, politikos ir kitų sričių profesorių ir mokslininkų stengėsi išsiaiškinti Tautų Sąjungos žlugimo priežastis, ir kiekviename istoriniame laikotarpyje, kiekvienos šalies atstovas rasdavo vis kitų universaliosios organizacijos nesėkmingos veiklos pagrindų.
Šiame referate pabandysiu apibendrinti jų visų nuomones ir požiūrius bei trumpai apžvelgti visas įmanomas Tautų Sąjungos žlugimo priežastis.
Po Pirmojo pasaulinio karo 1919 m. visas pasaulis buvo nusilpęs ir trokštantis tokios tarptautinės paramos sistemos, kuri galėtų palaikyti taiką ir sauguma. Wilsono idėja sukurti Tautų Sąjungą visiems atrodė nuostabi. Tai turėjo būti valstybių asociacija, “sumodeliuota” tam, kad pakeistų tradicinę jėgos politiką; organizacija, kuri naudotų taikias derybas siekiant palaikyti taiką ir saugumą. Tautų Sąjungą vienijantis principas buvo bendras tikėjimas, kad agresija ir karas – tai nusikaltimai žmonijai, ir kad kiekvienos valstybės interesas ir pareiga susijungti, kad tokie nusikaltimai nebebūtų vykdomi.
Teoriškai – tai buvo nuostabi idėja, tačiau praktikoje Tautų Sąjunga sisudūrė su daugybe problemų, buvo sunku palaikyti tą bendrą visus vienijantį principą. Tautos nebuvo pasiruošusios ir pritaikytos keisti savo politiką ta linkme, kad nuo šiol jos turėjo rūpintis ne tik savimi, bet ir Tautų Sąjunga kaip vieningai veikiančia organizacija.
2. garantavo Albanijos saugumą (1921 m.)
3. išgelbėjo Austriją nuo ekonominės krizės
4. užkirto kelią karui Balkanuose tarp Graikijos ir Bulgarijos (1925 m.), karui tarp Irako...
Šį darbą sudaro 2264 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!