Bendra darbo charakteristika. Temos aktualumas.
Klasikinė tarptautinė teisė iš esmės apėmė tik santykius tarp valstybių, taip palikdama individą nuošalyje. Ilgą laiką žmogaus teisių apsauga, taip pat ir tautinėms mažumoms priklausančių asmenų teisių apsauga, kaip žmogaus teisių apsaugos sistemos dalis, buvo laikoma valstybių suvereniteto dalimi. Esminiai pokyčiai įvyko po dviejų pasaulinių karų, kurių pasekmės parodė, kad žmogaus teisės nebegali būti laikomos vien valstybių „vidaus reikalu“ ir traktuojamos tik siauru nacionaliniu lygiu. Padėtis iš esmės pasikeitė po Antrojo pasaulinio karo žmogaus teisių institutui įsitvirtinus tarptautinėje teisėje. Žmogaus teisės – šiuolaikinė civilizacijos vertybė. Žmogaus teisių užtikrinimas ir jų įgyvendinimas yra kriterijus, kuris rodo valstybės demokratiškumą.
Netrukus po Antrojo pasaulinio karo ir kiek vėliau buvo priimti universalūs dokumentai, įtvirtinantys tarptautinę žmogaus teisių apsaugą, tiesiogiai ar netiesiogiai liesdami ir tautinėms mažumoms priklausančių asmenų teisių apsaugą: Visuotinė žmogaus teisių deklaracija (1948 m.), Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas (1966 m.), Jungtinių Tautų Deklaracija „Dėl tautinėms, arba etninėms, religinėms ir kalbinėms mažumoms priklausančių asmenų teisių“ (1992 m.). Taip pat tarptautiniai regioniniai dokumentai: Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija (1950 m.), Europos Tarybos 1994 m. lapkričio 10 d. priimta Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija – pagrindinis tarptautinis dokumentas tautinių mažumų teisių apsaugos srityje Europoje, sukuriantis tam tikrus teisinius įsipareigojimus šios Konvencijos valstybėms dalyvėms.
Tautinių mažumų teisės yra suprantamos kaip sudėtinė tarptautinės žmogaus teisių apsaugos sistemos dalis. Tačiau tautinių mažumų teisės paremtos filosofija, kuri skiriasi nuo bendros žmogaus teisių filosofijos. Laikoma, kad neužtenka apsaugoti tautinių mažumų narius nuo diskriminacijos, tai yra užtikrinti, kad jie naudotųsi visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis „be jokių skirtumų, tokių kaip rasė, odos spalva, lytis, kalba, religija, politiniai ar kitokie įsitikinimai, nacionalinė ar socialinė kilmė, turtinė, jų gimimo ar kokia nors kitokia padėtis“ kaip skelbia Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 2 straipsnis. Tautinių mažumų nariams turi būti garantuojamos tokios teisės, kurios reikalingos jų identitetui ir savitumui apsaugoti.1...
Šį darbą sudaro 25459 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!