Tarptautinės teisės šaltiniai yra tarptautinės teisės normos, teisės aktai, veiksmai iš kurių kyla tarptautinės taisyklės. Tarptautinės sutartys ir paprotys yra vieni iš pagrindinių tarptautinės teisės šaltinių, apie kuriuos bus kalbama šiame darbe.
Nagrinėjant Lietuvos ir Tarptautinės teisės specialistų suformuotą doktriną, Tarptautinio Teisingumo Teismo jurisprudenciją, praktikoje egzistuojančius skirtingus požiūrius ir kitą medžiagą, bus apibendrintos ir suformuotos pagrindinės išvados, leidžiančios geriau suvokti, koks yra santykis tarp šių dviejų pagrindinių tarptautinės teisės šaltinių.
Prieš pradedant kalbėti apie tarptautinės sutarties ir papročio, kaip tarptautinių teisės šaltinių santykį, pirmiausia reikėtų pasiaškinti kas tie tarptautiniai teisės šaltiniai yra apskritai.
Tarptautinės teisės šaltiniais yra vadinamos formos, kuriomis yra išreikštos tarptautinės teisės normos. Įprasta tarptautinės teisės šaltinius skirstyti į pagrindinius ir pagalbinius. Pagrindiniai tarptautinės teisės šaltiniai, kurie nustato ir įtvirtina tarptautinės teisės normas yra tarptautinės sutartys, tarptautiniai papročiai, bendrieji teisės principai. Pagalbiniai tarptautinės teisės šaltiniai yra teisės doktrina, teismų sprendimai, tarptautinių organizacijų rezoliucijos, valstybių vienašaliai aktai. Pagalbiniai šaltiniai yra priemonės, skirtos tarptautinės teisės normų turiniui išaiškinti. Tam tikrais atvejais prie pagrindinių tarptautinės teisės šaltinių būtų galima priskirti tarptautinių organizacijų rezoliucijas, jei jos nustato privalomas elgesio taisykles, o taip pat ir valstybių vienašalius aktus, jei jie nustato privalomus įsipareigojimus ar teises.
ir bendrąsias ir specialiąsias tarptautines konvencijas, nustatančias taisykles, kurias aiškiai pripažįsta nesutariančios dalyvės;
a) tarptautinį paprotį kaip įrodymą visuotinės praktikos, pripažintos teisine norma;
b) civilizuotų tautų pripažintus bendruosius teisės principus;
c) atsižvelgdamas į 59 straipsnio nuostatas , teismo sprendimus ir skirtingų tautų viešosios teisės aukščiausios kvalifikacijos specialistų doktriną kaip pagalbinę priemonę teisės normos nustatyti.
Šios nuostatos nedraudžia Teismui spręsti bylos ex aequo et bono , jei šalys su tuo sutinka“.
Tarptautinio Teisingumo Teismo statuto 38 straipsnis nurodo, jog tarptautinė teisė kyla iš tarptautinių sutarčių, tarptautinio papročio ir bendrųjų teisės principų, teisės doktrinos ir teismų sprendimų. Šiame Teismo statute įtvirtinamas svarbiausias tarptautinės teisės šaltinių sąrašas, kuris vertintinas kaip teisinė norma, kuria turi būti remiamasi nagrinėjant tarptautinės teisės šaltinius,...
Šį darbą sudaro 3100 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!