Kursiniame darbe pateikiame išsami medžiaga apie Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statutą. Teorinėje dalyje aprašomas Tarptautinis baudžiamasis teismas. Taip pat aprašomos Lietuvos priemonės vykdant nacionalinę jurisdikciją Romos statuto reglamentuojamų nusikaltimų atžvilgiu. Supažindinama su teisminiu nagrinėjimu, bausmėmis, nuosprendžio apskundimu, tarptautiniu bendradarbiavimu ir teismine pagalba.
Kursinio darbo medžiaga pateikiama straipsnių ir įstatymų pavidalu.
• Glaustai pateikti pagrindines kursinio darbo išvadas.
Kursiniame darbe panaudota teorijos vadovėlių medžiaga, remtasi Lietuvos Respublikos įstatymais, dekretais, Romos statutu.
1. Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto ratifikavimas
XX a. Žiaurumai privertė tarptautinę valstybių bendriją ieškoti būdų, kaip patraukti atsakomybėn asmenis, padariusius nusikaltimus taikai, žmoniškukui, karinius nusikaltimus. 1945 m. Buvo įsteigtas Niurnbergo Tarptautinis karinis tribunolas bei Tokijo Tarptautinis tribunolas, kuriems buvo suteikta teisė Vokietijos ir Japonijos nusikaltėlius, padariusius nusikaltimus taikai, žmoniškumui, karinius nusikaltimus, numatytus šių tribunolų statutuose. 1993 m. Jungtinių Tautų Saugumo Taryba įsteigė Tarptautinį tribunolą asmenims, kaltinamiems sunkiais humanitarinės teisės pažeidimais buvusios Jugoslavijos teritorijoje, o 1994 m. Tarptautinis Tribunolas asmenims, atsakingiems už genocidą ir kitus sunkius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus Ruandos teritorijoje, teisti. Tačiau buvo pastebėta, kad būtina įkurti tarptautinį baudžiamąjį teismą, kuris būtų nuolat veikiantis ir turintis universalią jurisdikciją kariniams nusikaltėliams, bei nusikaltėliams taikai ir žmoniškumui bausti. Todėl dar 1948 m. Jungtinių Tautų Tarptautinės teisės komisija pradėjo tirti, kokios yra galimybės įsteigti nuolat veikiantį ir turintį universalią jurisdikciją tarptautinį baudžiamąjį teismą. Šios komisijos darbo rezultatas – 1993 m. Patvirtintas tarptautinio baudžiamojo teismo statuto projektas ir jo komentaras. Tai du dokumentai kurių pagrindu Diplomatinė Jungtinių Tautų inicijuota įgaliotų atstovų konferencija tarptautinio baudžiamojo teismo įkūrimo klausimais, vykusi 1998 m. Birželio 15 d. – liepos 17 dienomis , priėmė universalią, tuo pačiu sudėtingą ir detalią, tarptautinę sutartį.
1998 m. Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto pagrindu įkuriamas Tarptautinis baudžiamasis teismas, kurio jurisdikcija apribota sunkiausiais nusikaltimais liečiančiais visą tarptautinę bendriją. Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statutas, kurį ratifikavo visos Europos Sąjungos valstybės narės, patvirtina, kad sunkiausi nusikaltimai, kurie apskritai rūpi tarptautinei...
Šį darbą sudaro 6299 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!