Referatas apie tarptautinės teises atsiradimą, jos reikšmę bei apibrėžimą
Tarptautinė teisė, kaip elgesio taisyklių, reguliuojančių tarptautinius santykius, visuma, atsirado pasiskirsčius visuomenei į klases ir susikūrus valstybėms1. Atsiradus visuomenei, iškilo poreikis reglamentuoti visuomenės narių santykius, o atsiradus valstybėms – valstybių santykius. Tarptautinės teisės atsiradimą lėmė objektyvios valstybių raidos sąlygos, būtinumas palaikyti politinius, ekonominius, kultūrinius ir kitokius ryšius. Tarptautinė teisė atsirado kaip tam tikros elgesio taisyklės ir normos tarpvalstybiniams santykiams reguliuoti.
Tarptautinės teisės istorija, kaip ir žmonijos istorija skirstoma į laikotarpius. Yra išskiriami du pagrindiniai vystimosi periodai: formavimasis regionuose ir vystymasis universaliu mastu. Tai sutampa su gerai žinomu visuotinės istorijos periodizavimu į du laikotarpius: nuo senovės iki Prancūzijos revoliucijos (m.) – formavimosi periodas; nuo metų iki šių dienų – vystymosi periodas. Tačiau yra ir kitų tarptautinės teisės periodizavimo skirstymų į laikotarpius. Pavyzdžiui, Viešosios Tarptautinės Teisės Enciklopedija laikotarpį nuo senovės laikų iki I-ojo Pasaulinio karo skirsto detaliau – dar į tris laikotarpius: nuo senovės laikų iki m., t.y. Vestfalijos taikos; nuo m. iki m., t.y. Vienos kongreso ir nuo m. iki I-ojo Pasaulinio karo. Vienas žymiausių tarptautinės teisės istorikų bei vokiečių diplomatas profesorius Vilhelmas Greve išskiria viduramžių laikotarpį; laikotarpį, kurį vadina ispanišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (-); laikotarpį – prancūzišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (; laikotarpį – anglišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (; tarpukario tarptautinę teisėtvarką ( ir Jungtinių tautų laikotarpį (po m.. Jurijus Baskinas ir Davidas Feldmanas išskiria periodus: atsiradimo (senovės pasaulis); susiformavimo (nuo Romos imperijos žlugimo m. iki Vestfalijos taikos m.); brandos ( iki bolševikų revoliucijos m.); tarptautinės taikos teisės (nuo m. iki m.).
Geografine prasme didžiausią indėlį į tarptautinės teisės pradmenų kūrimą įnešė Viduržemio jūros regionas: Senovės Graikija, Roma, Šventoji Romos imperija, Ispanija, Italija, Prancūzija. Be Europos žemyno, tarptautinei teisei daug „nusipelnė“ ir Azija. Čia sukurti pirmieji žinomi tarptautinės teisės šaltiniai. Pirmasis žinomas rašytinis šaltinis yra...
Šį darbą sudaro 1561 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!