Referatai

Tarptautinės teisės sąvoka

10   (1 atsiliepimai)
Tarptautinės teisės sąvoka 1 puslapis
Tarptautinės teisės sąvoka 2 puslapis
Tarptautinės teisės sąvoka 3 puslapis
Tarptautinės teisės sąvoka 4 puslapis
Tarptautinės teisės sąvoka 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie tarptautinės teises atsiradimą, jos reikšmę bei apibrėžimą

Ištrauka

Tarptautinė teisė, kaip elgesio taisyklių, reguliuojančių tarptautinius santykius, visuma, atsirado pasiskirsčius visuomenei į klases ir susikūrus valstybėms1. Atsiradus visuomenei, iškilo poreikis reglamentuoti visuomenės narių santykius, o atsiradus valstybėms – valstybių santykius. Tarptautinės teisės atsiradimą lėmė objektyvios valstybių raidos sąlygos, būtinumas palaikyti politinius, ekonominius, kultūrinius ir kitokius ryšius. Tarptautinė teisė atsirado kaip tam tikros elgesio taisyklės ir normos tarpvalstybiniams santykiams reguliuoti.
Tarptautinės teisės istorija, kaip ir žmonijos istorija skirstoma į laikotarpius. Yra išskiriami du pagrindiniai vystimosi periodai: formavimasis regionuose ir vystymasis universaliu mastu. Tai sutampa su gerai žinomu visuotinės istorijos periodizavimu į du laikotarpius:  nuo senovės iki Prancūzijos revoliucijos (m.) – formavimosi periodas;  nuo  metų iki šių dienų – vystymosi periodas. Tačiau yra ir kitų tarptautinės teisės periodizavimo skirstymų į laikotarpius. Pavyzdžiui, Viešosios Tarptautinės Teisės Enciklopedija laikotarpį nuo senovės laikų iki I-ojo Pasaulinio karo skirsto detaliau – dar į tris laikotarpius: nuo senovės laikų iki  m., t.y. Vestfalijos taikos; nuo  m. iki  m., t.y. Vienos kongreso ir nuo  m. iki I-ojo Pasaulinio karo. Vienas žymiausių tarptautinės teisės istorikų bei vokiečių diplomatas profesorius Vilhelmas Greve išskiria viduramžių laikotarpį; laikotarpį, kurį vadina ispanišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (-); laikotarpį – prancūzišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (; laikotarpį – anglišku amžiumi tarptautinėje teisėtvarkoje (; tarpukario tarptautinę teisėtvarką ( ir Jungtinių tautų laikotarpį (po  m.. Jurijus Baskinas ir Davidas Feldmanas išskiria  periodus:  atsiradimo (senovės pasaulis);  susiformavimo (nuo Romos imperijos žlugimo  m. iki Vestfalijos taikos  m.);  brandos ( iki bolševikų revoliucijos  m.);  tarptautinės taikos teisės (nuo  m. iki  m.).
Geografine prasme didžiausią indėlį į tarptautinės teisės pradmenų kūrimą įnešė Viduržemio jūros regionas: Senovės Graikija, Roma, Šventoji Romos imperija, Ispanija, Italija, Prancūzija. Be Europos žemyno, tarptautinei teisei daug „nusipelnė“ ir Azija. Čia sukurti pirmieji žinomi tarptautinės teisės šaltiniai. Pirmasis žinomas rašytinis šaltinis yra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1561 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1561 ž.)
Darbo duomenys
  • Tarptautinės teisės referatas
  • 5 psl., (1561 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Tarptautinės viešosios teisės ir tarptautinės privatinės teisės skirtumai ir panašumai

Tarptautinės viešosios teisės ir tarptautinės privatinės teisės skirtumai ir panašumai Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Tarptautinio papročio ir tarptautinės sutarties kaip tarptautinių teisės šaltinių santykis

Tarptautinio papročio ir tarptautinės sutarties kaip tarptautinių teisės šaltinių santykis Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Tarptautinės teisės sąvoka, šaltiniai ir sistema

Tarptautinės teisės sąvoka, šaltiniai ir sistema Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų, reglamentuojančių taikytinos teisės nustatymo taisykles šeimos bylose

Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų, reglamentuojančių taikytinos teisės nustatymo taisykles šeimos bylose Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt