Kiekvienam policijos pareigūnui, atliekančiam savo tiesiogines pareigas gali tekti susidurti su įvairiomis situacijomis, kai už tam tikrus tarnybinius nusižengimus gali būti skiriamos tam tikros tarnybinės nuobaudos. Šiame darbe panagrinėsime kokie gali būti statutinių valstybės tarnautojų, tai yra pareigūnų, tarnybinių nuobaudų skyrimo pagrindai ir tvarka, kaip ir kada šios nuobaudos gali būti panaikintos. Panagrinėsime konkretų realų pareigūno tarnybinį nusižengimą, bei pažiūrėsime, ar teisėtai ir pagrystai buvo atliktas tarnybinis patikrinimas ir paskirta, o vėliau panaikinta tarnybinė nuobaudą.
Tarnybinių nuobaudų skyrimą statutiniams valstybės tarnautojams reglamentuoja Tarnybinių patikrinimų atlikimo bei tarnybinių nuobaudų skyrimo ir panaikinimo tvarka, patvirtinta LR Vidaus reikalų ministro 2003 m. rugpjūčio 27 dienos įsakymu Nr. IV – 308 ir paskelbtu Valstybės žiniose 2003 m. Nr. 84 – 3861.
Ši tvarka reglamentuoja tarnybinių patikrinimų dėl vidaus tarnybos sistemos pareigūnų padarytų tarnybinių nusižengimų bei pareigūno vardą žeminančių veikų atlikimo bei Vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927) nustatytų tarnybinių nuobaudų skyrimo ir panaikinimo pareigūnams tvarką.
Tiek policijos, tiek ir vidaus tarnybos sistemos pareigūnai yra statutiniai valstybės tarnautojai.
Tarnybinės nuobaudos skyrimo pagrindas yra tarnybinis nusižengimas. Tarnybinio nusižengimo sudėtis: neteisėta veika, tarnybinį nusižengimą padariusio pareigūno kaltė, o jeigu tarnybinis nusižengimas sukėlė neigiamas pasekmes – ir priežastinis ryšys tarp neteisėtos veikos ir neigiamų pasekmių.
Akivaizdus tarnybinis nusižengimas – pareigūno veika, turinti visus tarnybinio nusižengimo sudėties požymius, kai pareigūnas padaryto tarnybinio nusižengimo neginčija.
Tarnybinės nuobaudos skiriamos laikantis šių nuostatų:
• už vieną tarnybinį nusižengimą galima skirti tik vieną tarnybinę nuobaudą;
• atsižvelgiama į padaryto tarnybinio nusižengimo pobūdį, padarymo priežastis, nusižengusiojo kaltės laipsnį, asmenybę, sukeltus padarinius, taip pat ankstesnę pareigūno tarnybą ir kitas aplinkybes;
• už tyčinį tarnybinį nusižengimą skiriama griežtesnė tarnybinė nuobauda negu už tarnybinį nusižengimą dėl neatsargumo ar aplaidumo;
• atsakomybė yra didesnė, jeigu tarnybinis nusižengimas padaromas pavaldžiam pagal pareigas valstybės tarnautojui ar darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį.
Vadovas, turintis teisę skirti tarnybinę nuobaudą, atsižvelgdamas į išvadoje konstatuotus pareigūno padarytus teisės aktų pažeidimus bei vadovaudamasis aukščiau išvardintomis...
Šį darbą sudaro 1776 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!