Referatas apie stuburą, jo patologijas ir gydymą, pratimai taisyklingai laikysenai ugdyti
Nuo ankstyvos vaikystės žmogus kartoja visą evoliucijos procesą - ropineja, šliaužioja, vaikšto, bėgioja. Nekoordinuoti ir nevalingi judesiai kaskart tampa vis koordinuotesni ir sudėtingesni, atliekami sąmoningai ir tikslingai.
Stuburas - sveikatos pagrindas. Nuo jo būklės priklauso žmogaus savijauta, laikysena, vidaus organų veikla. Stuburas yra griaučių ramstis, leidžiantis kūnui judėti, veikti. Prie jo prisitvirtinę dideli ir maži raumenys, nugaros ir pilvo raiščiai, laikantys kūną vertikalioje padėtyje. Nenormali stuburo padėtis yra daugelio ligų priežastis.
Stuburą reikia saugoti nuo pat gimimo. Nuo nedidelių, net menkų smūgių bei didelės apkrovos slanksteliai gali pasislinkti ir prispausti nugaros smegenų nervus, o tuomet nukenčia ir kai kurių organų funkcijos. Vaikai labai mėgsta laipioti ant įvairiu daiktų kopėtėlėmis, gimnastikos sienele, karstytis virvinėmis kopėtėlėmis, kyboti ant žiedų, eiti buomu ir kt. Reikia sudaryti sąlygas vaikams tenkinti savo judėjimo poreikius, interesus, tačiau būtina stebėti vaikų elgesį, patarti, kaip geriau, saugiau atlikti vieną ar kitą veiksmą ir, svarbiausia, saugoti nuo traumų. Bet koks neatsargus judesys ant prietaisų, mažesnis atramos plotas (čiuožimas, važinėjimasis dviračiu, paspirtukais ir kt.) gali būti stuburo traumų priežastis.
Stuburui neigiamos įtakos gali turėti ir netinkamai parinkti pratimai, nepakankamas apšilimas, neatsižvelgimas į persirgtas ligas ir kt. Nuo dažno sunkių daiktų kilnojimo, per didelio kūno svorio taip pat gali sutrikti normalus vaiko stuburo vystymasis.
Nugaros skausmai yra civilizuoto žmogaus rykštė, plakanti už tai, kad mažai judame, visą dieną prasėdime prie stalo, vaikštome tik lygiais keliukais. Todėl neretai dėl sukeliamo stuburo skausmo kaltas pats žmogus. Juk stuburui atitenka liemens, galvos ir rankų svoris. Jis yra centrinės nervų sistemos saugykla ir tik stuburo dėka įmanomi bet kokie judesiai. Stuburas yra lengvai išlenktos S raidės formos. Būdamas tokios formos stuburas gali geriausiai pailsėti, o pirmiausiai miegant naktį. Turime įsisąmoninti, kad patys galime įtakoti stuburo būklę, vengdami svarbiausių neigiamų veiksnių: streso, nejudrumo, netinkamos mitybos, netaisyklingos padėties miegant. Vieni daktarai vienbalsiai tvirtina, kad efektyviausiai stuburo skausmus gydo judejimas, kiti, kad...
Šį darbą sudaro 2787 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!